حزب آلترناتیو برای آلمان تصویب کرد: اسلام به آلمان تعلق ندارد

زیتون- سرانجام جمله «اسلام به آلمان تعلق ندارد» در برنامه حزب راستگرای افراطی، آلترناتیو برای آلمان، در نظر گرفته شد. کنگره این حزب روز گذشته این مطلب را تصویب کرد و همچنین خواستار محدود شدن قدرت اتحادیه اروپا شد.

 

دویچه وله در این رابطه نوشت که پس از بحث دو ساعت‌و‌نیمه کنگره حزب راستگرای افراطی AfD، یا حزب آلترناتیو برای آلمان اسلام به آلمان تعلق ندارد را به عنوان بخشی از برنامه این حزب اعلام کرد. این حزب همچنین در برنامه خود مخالف پذیرش پوشش کامل اسلامی در آلمان است و می‌خواهد در ممنوع کردن کامل آن در این کشور بکوشد. حزب آلترناتیو برای آلمان مخالف فعالیت انجمن‌های اسلامی در آلمان به عنوان بخشی از حقوق شهروندان خارجی در این کشور شده است.

این حزب راستگرا سه سال پس از تاسیس، سرانجام تصمیم گرفت برنامه‌ای برای خود تدوین کند. بیش از دوهزار نفر از نمایندگان سراسر کشور برای شرکت در این کنگره به شهر اشتوتگارت آلمان آمدند و در مقابل نمایشگاه این شهر با تظاهرات شدید بسیاری از مخالفان این حزب روبرو شدند.

در جلسات بحث و گفت‌وگوی کنگره آلترناتیو برای آلمان یکی از نمایندگان که خواستار بحث با نمایندگان مسلمانان در آلمان شده بود، با هو کردن و سوت کشیدن شدید حضار روبرو شد. یکی دیگر از نمایندگان حاضر در کنگره نیز اعلام کرد که این حزب با مخالفت خود با اسلام در برابر قانون اساسی آلمان قرار گرفته است. در پایان بحث‌های کنگره، مخالفان سرانجام نتوانستند جمله اسلام به آلمان تعلق ندارد را از برنامه این حزب حذف کنند. حتی تقاضای تعدیل این جمله به اسلام سیاسی به آلمان تعلق ندارد نیز رای کافی نیاورد، زیرا اکثر نمایندگان بر این نظر بودند که اسلام همواره سیاسی است.

نمایندگان این حزب همچنین تصویب کردند که اگر محدودیت قدرت اتحادیه اروپا اجرایی نشود، این حزب خواستار خروج آلمان از این اتحادیه خواهد شد.

فراوکه پتری، رییس این حزب راستگرای افراطی در این مورد اعلام کرد که البته فرایندی بسیار طولانی در این رابطه در نظر گرفته می‌شود. به نظر می‌رسد که کنگره حزب راستگرای افراطی “AfD” نتواند به همه موضوع‌های در نظر گرفته شده رسیدگی کند و به همین دلیل کنگره دیگری ضروری خواهد بود تا همه نکات مطرح شده را بررسی و تصویب کند.

در برنامه حزب آلترناتیو برای آلمان در باره موضوع پناهجویان و مهاجران نیز آمده است: «ما نباید اشتباه دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ را یک بار دیگر تکرار کنیم و خواستار کارگران خارجی شویم.» برنامه این حزب به همین دلیل تاکید می‌کند که هیچ کس نباید بتواند از مرزها گذشته، خود را به آلمان رسانده و تقاضای پناهندگی کند.

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »