هواداران مقتدی صدر مجلس عراق را تصرف کردند

زیتون- معترضان شیعه در عراق وارد ساختمان مجلس این کشور در بغداد شده و خواستار رای به کابینه جدید این کشور شده‌اند.

بیشتر این افراد از حامیان مقتدی صدر، روحانی بانفوذ شیعه هستند.

یک منبع امنیتی به بی بی سی گفته است که در بغداد وضعیت فوق العاده برقرار شده است. ورود معترضان به مجلس پس از آن صورت گرفت که سیاستمداران این کشور نتوانستند برای رای دادن به وزرای جدید به نتیجه برسند.

مقتدی صدر برای تحت فشار قرار دادن مجلس عراق به منظور تایید کابینه جدید خواستار برگزاری تجمع اعتراضی گسترده‌ای شده است. صدر خواستار رای به کابینه جدید حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق هستند.

اما احزاب قدرتمند در مجلس هفته هاست که از تصویب این تغییرات خودداری کرده اند.

پس از آن که پارلمان طی جلسه امروز نتوانست در تایید وزاری جدید به نتیجه برسد، اعتراضی در خارج منطقه سبز آغاز شد.

گفته شده که معترضان با سردادن شعار «ترسوها فرار می کنند» تلاش کردند تا مانع از خروج نمایندگان شوند که سعی داشتند از مجلس خارج شوند.

در میان جامعه بین المللی این نگرانی وجود دارد که عمیق تر شدن بحران موجب کاهش تلاش های دولت برای مقابله با پیکارجویان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »