از ورود خودروهای غیربومی به یزد جلوگیری می‌شود

جمال‌الدین عزیزی بندرآبادی٬ شهردار یزد٬ برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از بسته شدن ورودی‌های شهر خبر داد.

جمال‌الدین عزیزی بندرآبادی گفت مسافران غیربومی نمی‌توانند به یزد وارد شوند. او همچنین از ساکنان خواست از شهر خارج نشوند چون ورود سخت خواهد بود./ایلناکیانوش جهانپور: قرنطینه سطح ۳ علیه کرونا در حال اجراست

کیانوش جهانپور٬ رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی٬ گفت: «قرنطینه سطح سه علیه کرونا در حال اجراست. آنچه منتقدان درباره قرنطینه می گویند اعمال حکومت نظامی است که امکانپذیر نیست و تبعات اجتماعی، اقتصادی و امنیتی دارد.»

او افزود: «افزود: قرنطینه کار عجیب و غریبی نیست و سطوح مختلفی دارد، آنچه از زمان اپیدمی کرونا در ایران و حتی قبل از آن با قرنطینه کردن فردی دانشجویان بازگشته از چین اجرا شد و بعد از آن هم با تعطیلی مدارس، دانشگاهها و اکنون مراکز خرید و مغازه ها انجام شد و توصیه به مردم برای قرنطینه خانگی، همان سطح سه قرنطینه است که با مشارکت مردم انجام می شود.»/ایرنا


آخرین آمار رسمی: بیش از ۱۶ هزار نفر قربانی کرونا در ایرانرهبر جمهوری اسلامی: آمریکا در خصوص «ویروس کرونا» متهم است

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، امروز یک‌شنبه طی یک سخنرانی آمریکا را مجددا متهم به ایجاد ویروس کرونا کرد.

او در واکنش به پیشنهاد آمریکا برای کمک به ایران برای مقابله با ویروس کرونا خطاب به مقامات آمریکایی گفت: «شما متهم هستید، این ویروس را ایجاد کرده‌اید. من نمی‌دانم این اتهام چقدر واقعی است. اما ممکن است دارویی وارد کشور کنید که این ویروس را ماندگار کند. شاید کسی را وارد ایران کنید تا اطلاعات خود را از میزان اثرگذاری این ویروس تکمیل کند.»

این اولین بار نیست که رهبر جمهوری اسلامی ادعای «ساخته دست بشر» بودن کرونا را مطرح کرده است. او پیش از این نیز به رغم رد شد این ادعا حتی از سوی مقامات وزارت بهداشت جمهوری اسلامی٬ چنین ادعایی را مطرح کرده بود.

آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه آمریکا را متهم کرد: «ممکن است دارویی وارد کشور کنید که این ویروس را ماندگار کند.»

او که به مناسبت عید مبعث و سال نو سخن می‌گفت، اضافه کرد: «آمریکایی‌ها چندبار گفته‌اند حاضرند کمک دارویی به ایران کنند و گفته‌اند فقط شما از ما بخواهید. این از حرف‌های عجیب است. اولا خودتان دچار کمبود هستید. اگر دستتان باز است خودتان استفاده کنید.»

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه آمریکا را «خبیث‌ترین» دشمن جمهوری اسلامی خواند و گفت که مسئولان جمهوری اسلامی «گاهی بی صبری کرده‌اند و برخی روشن فکرنماها بی‌صبری را به مرز همکاری با دشمن رسانده‌اند.»

آیت‌الله علی خامنه‌ای در ادامه گفت که ممکن است ویروس کرونا توسط آمریکا و به طور ویژه برای ایران طراحی شده باشد.اولین هواپیمای چارتر پزشکان بدون مرز از فرانسه راهی تهران شد

بهرام قاسمی٬ سفیر ایران در فرانسه٬ خبر از آن داد که اولین هواپیمای چارتر پزشکان بدون مرز با یک بیمارستان صحرایی از «بوردو» راهی تهران شد.

بهرام قاسمی در حساب توییتری خود از راهی شدن اولین هواپیمای چارتر پزشکان بدون مرز به تهران خبر داد و نوشت: «بامداد یکشنبه اولین هواپیمای چارتر “پزشکان بدون مرز” شامل یک بیمارستان صحرایی، دارو، ماسک، لباس های مخصوص کادر پزشکی و دیگر اقلام مورد نیاز از شهر بوردو فرانسه راهی تهران شد.»

او تاکید کرد: «در شرایط کنونی جهان ملتهب و مضطرب از کرونا ویروس، تقویت همبستگی جهانی الزامی است.»


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول