حدادعادل سندی به وزارت کشور ارائه نکرده است

زیتون-وزیر کشور و قائم مقام او در واکنش به ادعای غلامعلی حداد عادل، در مورد انتشار مستندات دخالت مقام‌های دولتی در انتخابات، خواستار ارائه مستندات شده و تأکید کرده‌اند که تأیید نتایج انتخابات از سوی شورای نگهبان به معنی سلامت انتخابات است.

حدادعادل  مدعی دخالت دولت در انتخابات شده بود. مستنداتی که تنها دو روز بعد از انتشار سخنان حدادعادل، مبنی بر دخالت دولت در امر انتخابات، خود او خبر انتشار قریب الوقوع آن و همچنین ارسال آن به دولت را داده بود.

رئیس سابق مجلس شورای اسلامی،که با رای مردم تهران از رهیابی به مجلس دهم محروم شده است، در شرایطی خبر از دخالت دولت در انتخابات می دهد که پیش از این جناح اصولگرا،  بارها بر سلامت ادوار انتخابات در سال های پس از انقلاب پافشاری کرده اند.

این ادعا حدادعادل، بخصوص در آستانه برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس اعتراض وزیر کشور و قائم مقام او را برانگیخت.

عبدالرضا رحمانی رحمانی فضلی امروز، بدون اشاره مستقیم به ادعای غلامعلی حداد عادل، گفت که «تاکنون مدارکی مبنی بر این که دستگاه‌های اجرایی یا سایر قوا در انتخابات دخالت داشته‌اند، به دست ما نرسیده است». او اضافه کرد «در طول انتخابات از سوی همه کاندیداها مواردی از تخلف به فرمانداری‌ها رسیده و البته این تخلفات نه از طرف دستگاه‌های دولتی، بلکه از سوی رقبای سیاسی بوده که به تمام این موارد رسیدگی شده است». وزیر کشور یادآور شد که «وقتی نتایج انتخابات همه حوزه‌ها مورد تأیید شورای نگهبان است، یعنی انتخابات در سلامت برگزار شده است. اما اگر مواردی هم وجود دارد که می‌تواند در چگونگی روند انتخابات تاثیرگذار باشد به ما در وزارت کشور و هم‌چنین به شورای نگهبان اعلام شود تا بررسی کنیم».

قائم مقام وزیر کشور هم در اظهار نظری جداگانه روز جمعه گفت که «ضمن احترام زیادی که برای آقای دکتر حداد قائل هستم، اگر مستندی دارند به ما بدهند تا پیگیری کنیم». حسینعلی امیری همچنین یادآور شد که دوره بررسی مرحله نخست انتخابات به لحاظ قانونی تمام شده و «اگر اسنادی وجود دارد، قاعدتاً باید در موعد مقرر به شورای نگهبان داده شده باشد».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

۱- تحلیل دستگاه ساواک به عنوان مغز متفکر و هسته سخت پادشاهی پهلوی درباره تعیین و تشخیص تفکر چپ، مارکسیسم و حزب توده به عنوان خطر اصلی متوجه نظام پادشاهی و نیازش به بدیل فلسفی،

ادامه »

سیطره‌ی دروغ بود که جولان می‌داد. به نام حجاب، به نام عترت و پاکی، به نام فراخواندن به معروف و بازداشتن از منکرات داشت

ادامه »

موضوعی که در مباحث سیاسی در مورد حجاب اجباری و حقوق زنان از نظرها مغفول مانده، تاثیرباورهای ایدئولوژیک و به

ادامه »