سازمان بهداشت جهانی: شیوع کرونا به سطح «همه‌گیری جهانی» رسیده

سازمان بهداشت جهانی امروز چهارشنبه رسماً اعلام کرد شیوع ویروس کرونا در دنیا به سطح «همه‌گیری جهانی» رسیده است.

همزمان با گسترش ویروس کرونای جدید به بیش از ۱۲۱۰۰۰ نفر در آسیا، اروپا، منطقه غرب آسیا و اکنون بخش‌هایی از ایالات متحده «تدروس آدانوم»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت بیماری «کووید-۱۹» را در دسته‌های بیماری «همه‌گیر جهانی» قرار داد.

مقام‌های سازمان جهانی بهداشت تا به حال از قرار دادن این ویروس در دسته بیماری‌های همه‌گیر جهانی اکراه داشتند.


خبرگزاری فارس: اسحاق جهانگیری به کرونا مبتلا شد


علی مطهری: مسئولیت جان مردم با مخالفان قرنطینه قم است

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، درباره ضرورت قرنطینه کردن کانون‌های آلوده به ویروس کرونا گفت: «طبق نظر متخصصان و تجربه‌ای که در چین رقم خورد، قرنطینه شهر‌ها و کانون‌های آلوده در حال حاضر هم می‌تواند مفید باشد، ولی کار درست این بود که همان زمان که ویروس کرونا در قم پیدا شد، قرنطینه این استان را شروع می‌کردند تا آلودگی به سایر نقاط کشور سرایت نکند.»

مطهری ادامه داد: «در صورت وجود مقاومت‌هایی برای قرنطینه قم، باید معلوم شود عوامل مخالف چه کسانی بوده‌اند؛ مثلاً آیا تولیت آستان حضرت معصومه در این قضیه دخیل بوده است یا نه. این موارد باید بررسی شوند و اگر کوتاهی صورت گرفته است، مسئولیت جان مردم با آنهاست و حتماً باید پیگرد قضایی انجام شود که چرا عده‌ای در یک کار تخصصی پزشکی دخالت کرده‌اند.»

این عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: «این سوالات همواره مطرح است که چرا قم همان روز قرنطینه نشد؛ آیا وزارت بهداشت هم همین نظر را داشته است یا آن‌ها خواستار قرنطینه بودند و گروهی مقاومت کردند و این کار حیاتی انجام نشد.»/اعتماد آنلاین


بازار بزرگ تبریز به دلیل شیوع کرونا تعطیل شد

 


درگذشت یک پرستار در بیمارستان فیاض بخش تهران به دلیل کرونا

یک پرستار تهرانی شاغل در بیمارستان فیاض بخش تهران در مبارزه با بحران کرونا درگذشت.

نظام پرستاری تهران و خانه پرستار روز گذشته هر کدام طی اطلاعیه‌های جداگانه‌ای از درگذشت یک پرستار در تهران خبر دادند.

نظام پرستاری تهران نوشت: «خانم مولود جعفری همکار پرستار بیمارستان فیاض بخش پس از چند روز مبارزه با ویروس کرونا، دار فانی را وداع گفت.»/ایلناآخرین آمار رسمی از کشته‌شدگان کرونا در ایران؛ ۳۵۴نفر

بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت تاکنون ۹هزار نفر در کشور به کرونا دچار شده‌اند؛ ۳۵۴ نفرشان جان باخته‌اند و ۲۹۵۹ نفر به دلبل بهبود از بیمارستان مرخص شده‌اند.


سخنگوی وزارت امور خارجه: نگران سلامتی زندانیانمان در آمریکا هستیم

سید عباس موسوی صبح روز چهارشنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد،  در مورد بیانیه اخیر وزیر خارجه آمریکا و ابراز نگرانی او از وضعیت زندان‌های ایران و اینکه او از تهران خواسته به دلایل بشردوستانه زندانیان آمریکایی در ایران را آزاد کند، گفت: نگرانی به جا و درستی است و نگرانی ما هم هست چرا که با وضعیت بلبشویی که در آمریکا این روزها سراغ داریم وضعیت زندان‌ها و وضعیت بهداشتی آن‌ها نگران کننده است. این موضوع شعار نیست بلکه براساس گزارش‌هایی است که رسانه‌های رسمی آمریکا منتشر می‌کند و همه نگران از وضعیتی هستند که الان در این شرایط در آمریکا و در ایالت‌های مختلف آن وجود دارد. آن‌ها همچنین نگران سلامت عموم مردم خودشان و هم نگران سلامت میلیون‌ها فقیر، گرسنه و کارتن خوابی هستند که در اقصی نقاط آمریکا هستند و زندانیانی که در آمریکا به سر می‌برند.

موسوی تاکید کرد: ما هم نگران سلامتی زندانیان ایرانی به گروگان گرفته در آمریکا هستیم و امیدواریم که دولت آمریکا زمینه سلامتی آن‌هارا فراهم کند.

او گفت: ما آمادگی داریم که این گروگان‌ها را که بدون هیچ دلیل محکمه‌پسندی در آنجا هستند به کشورمان بازگردانیم و آمریکایی‌ها توجه جدی به وضعیت سلامت این عزیزان داشته باشند. ایسنا


مرگ ۴۰ نفر در خوزستان با مسمومیت الکلی

آمار فوتی‌های مسمومیت الکلی در خوزستان به ۴۰ نفر رسید. این مسمومیت بابت نوشیدن الکلی که متانول بوده است اتفاق افتاده. دانش‌گاه علوم‌پزشکی جندی‌شاپور اهواز اعلام کرده از ۱۶اسفند تاکنون ۵۰۲نفر بابت مصرف مشروب الکلی دارای متاتول، در خوزستان مسموم شده‌اند و از میان‌شان ۳۹نفر جان باخته‌اند. از میان کشته‌شدگان، ۳۷نفر در اهواز و دونفر در رامهزمر زندگی می‌کرده‌اند. روزآروززمان بازگشایی مدارس مشخص نیست

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد با توجه به اینکه زمان بازگشایی مدارس مشخص نیست، برای تداوم آموزش دانش آموزان‌برنامه‌ریزی می‌کنیم.

در حال حاضر آموزش‌ها تا ۲۰فروردین برنامه‌ریزی شده است.

او همچنین تاکید کرد که امکان دارد سال تحصیلی تغییر کند و یک ماه از تعطیلات تابستانی را به آموزش اختصاص دهیم.

علیرضا کمرئی همچنین گفت:« برای نخستین بار بعد از سال‌های جنگ تحمیلی با شبکه آموزش و سپس شبکه چهار، آموزش را از رسانه ملی آغاز کردیم و البته برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان در ایام تعطیلی مدارس از رسانه‌های متعددی استفاده می‌کنیم.»


۴ مورد ابتلا به کرونا در بهزیستی


وزارت بهداشت: داروی ایرانی کرونا ظرف ۲۴ ساعت پس از تزریق پاسخ نسبی نشان داده


روحانی: هفته‌ای یک بار با ستاد مقابله با کرونا جلسه دارم

 


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول