زیتون– از زمان اعلام رسمی شیوع کرونا در اول اسفند تا امروز، تعداد کثیری از مسئولان نظام اعلام کرده‌اند که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

طی روزهای گذشته مسئولان نظام در سطوح متفاوت اعلام کردند که تست کرونا دادند٬ به این بیماری مبتلا هستند یا جواب تستشان منفی شده است.

اولین چهره‌ای که اعلام کرد به ویروس کرونا مبتلا است٬ شهردار منطقه ۱۳ تهران بود.

پس از او اما تعدادی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر از جمله محسن هاشمی و احمد مسجدجامعی٬ رییس و عضو شورای شهر تهران در خانه قرنطینه شدند و حداقل سه بار تست کرونا دادند تا یک به یک اعلام کردند مبتلا نیستند.

پس از آن تعدادی از نمایندگان مجلس مدعی ابتلا به کرونا شدند.

اولین نفر محمود صادقی بود که طی یک توییت مدعی شد مبتلا به ویروس کرونا ست.

 

این توییت پس از مدتی کوتاه از حساب کاربری این نماینده مجلس حذف شد.

نماینده مردم تهران در مجلس اما به رغم ادعای ابتلای به بیماری کرونا در جلسات مجلس شرکت کرد و در این باره نوشت:

پس از آن مجتبی ذوالنوری٬ نماینده اصولگرای قم در مجلس طی یک پیام ویدئویی اعلام کرد که به ویروس کرونا مبتلا شده است. او اکنون در قرنطینه است.

احمد امیرآبادی فراهانی، دیگر نماینده قم در مجلس٬ اما داستانی دیگر داشت. او برای اولین بار مطرح کرد که حداقل ۵۰ نفر از مردم قم در اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشته‌اند؛ پس از آن برخی از منابع خبری مدعی شدند که او خود بیمار است.

اگرچه این موضوع از سوی این نماینده مجلس٬ تکذیب شد.

محمدعلی رمضانی دستک٬ منتخب مجلس دوازدهم از حوزه انتخابیه آستانه٬ نیز از جمله مبتلایان به کرونا بود که بر اساس خبری که در فضای مجازی منتشر شده است پس از آگاهی از ابتلای به این بیماری با رضایت شخصی از بیمارستان مرخص شد٬ درگذشت.

کرونا اما محدود به نمایندگان مجلس نمایند.

ایرج حریرچی٬ معاون وزیر بهداشت٬ یک روز پس از آن که به صورت رسمی با اعمال قرنطینه مخالفت کرد٬‌ به دلیل ابتلا به کرونا به قرنطینه رفت.

پس از انتشار این خبر علی ربیعی٬ سخنگوی دولت٬ که با معاون وزیر بهداشت در ارتباط نزدیک بود٬ به قرنطینه رفت و تست داد٬ اما معلوم شد که بیمار نیست.

با این حال معصومه ابتکار٬ دیگر معاون رییس جمهوری٬ سه روز پیش اعلام کرد که به همین بیماری مبتلا است و در قرنطینه به سر می‌برد.

محمدرضا قدیری٬ رییس دانشگاه علوم پزشکی قم٬ نیز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در قرنطینه به سرمی‌برد.

رضا پورخانعلی٬ مدیر جهاد کشاورزی رودبار٬‌ اما پس اندکی پیش با همین بیماری درگذشت.

هادی خسروشاهی٬ سفیر سابق ایران در واتیکان٬ نیز روز پنج شنبه به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در گذشت.

جدیدترین مبتلا به ویروس کرونا از بین مسئولان نظام جمهوری اسلامی فریدالدین حدادعادل٬ پسر غلامعلی حدادعادل است.

او امروز خبر ابتلای به ویروس کرونا رو چنین اعلام کرد:

در همین رابطه خبرهایی از ابتلای مصطفی پورمحمدی٬‌ وزیر اطلاعات سابق٬ به بیماری کرونا و بستری شدن او در بیمارستان مسیج دانشجویی منتشر شده است.

بازگشت به صفحه اول