روحانی: اعتبارنامه نماینده باید در مجلس بررسی شود، هیچ نهاد دیگری نمی تواند در آن مداخله کند

زیتون- رییس جمهوری، امروز به صورت علنی از رای مردم به مینو خالقی دفاع کرد و گفت که اگر کسی به رای شخصی خود اتکا کند و استبداد و جمود پیدا کند در مسیر حرکت و نابودی و خسران قرار گرفته است.

حسن روحانی گفت که براساس قانون اساسی هر نماینده ای که از هر حوزه انتخابیه انتخاب می شود پس از رای آوردن، اعتبارنامه آن باید در مجلس شورای اسلامی بررسی شود و هیچ نهاد دیگری نمی تواند در آن مداخله کند او که امروز و به مناسبت روز ملی شوراها در سالن اجلاس سران سخن می گفت، افزود:« مرحله دوم انتخابات در روز دهم اردیبهشت ماه در ۶۵ حوزه انتخابیه برای انتخاب ۶۸ نماینده باقی مانده برگزار خواهد شد تا این لیست نماینده دوره دهم تکمیل گردد و آنهایی که هنوز منتخب مردم نیستند انتخاب شوند.»

روحانی در بخش دیگری از سخنانش که توسط ایرنا منتشر شد، تصریح کرد هم باید به قانون پایبند باشیم و قانون اساسی و قوانین مصوب مجلس. جز افتخارات ما است که در کشور قانونگرایی زندگی می کنیم با مشارکت و مشورت مردم و با عقل جمعی کار را پیش می بریم و هر یک از نمایندگان نماینده ملت ایران است. وی گفت:« این افتخار را اسلام به ما داده و این ارمغان را امام و انقلاب در سایه تعالیم اسلامی برای ما آورده و امروز افتخار ما آن است که با رای مردم کشور اداره می شود و با قانون خدا و قرآن مجید و سنت پیامبر راه زندگی مشخص می گردد ولی اداره جامعه طبق فرمان خدا توسط مردم باید اداره شود.»
تاکید رییس جمهوری بر لزوم بررسی اعتبار نامه منتخبین ملت توسط مجلس، پس از آن صورت گرفت که دولت در مقابل نظر شورای نگهبان عقب نشینی کرد و برای مینو خالقی، سومین منتخب مردم اصفهان، اعتبار نامه ای صادر نکرد تا توسط مجلس بررسی شود.
تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. صحت انتخابات اصفهان را هیات اجرایی و نظارت و شورای نگهبان تائید کرده است و مردم نیز خانم مینو خالقی را به نمایندگی بر گزیده اند ، اعضای هیات اجرایی و نظارت نمیتوانند اعتبارنامه ایشان را امضا نکنند ، در صورت استنکاف انان ، که جز بزدلی علت دیگری نمیتواند داشته باشد ، فرماندار اصفهان وظیفه دارد که اعتبارنامه را امضا کند و پذیرش یا عدم پذیرش آن با مجلس است .

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »