زیتون– ۳۰ بهمن ماه خبر ورود ویروس کرونا به ایران همزمان به خبر مرگ دو تن از مبتلایان به آن منتشر شد؛ این خبر در حالی منتشر شد که تنها یک روز قبل از آن وزیر بهداشت با اطمینان گفته بود که هیچ مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در سراسر ایران وجود ندارد.

با توجه به عدم قطع پرواز ایرلاین‌های ایرانی به چین و حتی کانون بحران کرونا٬ ووهان٬ احتمال ورود این بیماری به ایران از مدت‌ها پیشتر مطرح بود٬زیتون  دوهفته پیش موضوع را به‌نقل از یکی از شهروندان سنندجی منتشر کرد.  با این حال مسئولان جمهوری اسلامی بارها تاکید کرده بودند که «کرونا» به ایران راه پیدا نکرده است.

افکار عمومی تا پیش از تایید رسمی خبر ورود کرونا به ایران معتقد بودند در صورت ورود این بیماری نیز جمهوری اسلامی به دلیل راهپیمایی ۲۲ بهمن و برگزاری انتخابات از اعلام آن خودداری خواهد کرد.

با تمام این احوال  حکومت در نهایت پذیرفت که کرونا به ایران رسیده و از شهر قم شروع به کشتار کرد٬ اما بسیار بیشتر از جامعه٬ فضای مجازی را مبتلا کرد.

 

شوخی با کرونا در شهر قم

همزمان با انتشار خبر رسیدن ویروس کرونا به قم٬ پایتخت مذهبی ایران٬ شوخی با این موضوع دستاویز کاربران شبکه‌های اجتماعی شد.

 

 

 

این دست شوخی‌ها برای ساکنان قم که تعداد زیادی از آنان ربطی به حوزه علمیه و مراکز حکومتی آن ندارند٬ خوش آیند نبود.

تاثیر کرونا بر انتخابات

خبر ورود کرونا به ایران همزمان بود با انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس.

 

 

 

 

 

حتی رهبر جمهوری اسلامی نیز که در درس خارج امروزش با فاصله‌ای بیشتر از همیشه با طلاب نشسته بود٬ به این موضوع اشاره کرد.

با پایان انتخابات اما آنچه بیشتر مورد توجه کاربران شبکه‌های مجازی قرار گرفت٬ سردرگمی منابع خبری در قبال ورود کرونا به ایران و کمبود دارو و تجهیزات بود.

 

 

 

بازگشت به صفحه اول