تهدید به انتشار اسناد دخالت دولت در انتخابات

زیتون- غلامعلی حداد عادل، سخنگوی شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان در ایران که پیشتر بعضی از مسئولان دولتی را به دخالت در انتخابات متهم کرده بود، امروز تهدید کرد که مستنداتی را که در این رابطه در اختیار دارد، و آن ها را منتشر خواهد کرد.

 او امروز در گفتگو با ایلنا خبر از  ارائه بخشی از این مستندات به دولت داد. سخنگوی ائتلاف اصولگرایان پیش از این گفته بود که بعضی مقام‌های دولتی، «مسئولان استانی را تشویق می‌کنند که امکانات استان را در اختیار نامزدهای خاص بگذارند.»

حداد عادل می‌گوید که در دور اول انتخابات هم «نمونه‌های پنهان و آشکار از دخالت‌های مقامات دولتی» وجود داشته، اما به گفته او این «دخالت‌ها در دور دوم صریح‌تر» شده است.

تا پیش از این، اصولگرایان، معترضان به انتخابات ۸۸ متهم به عدم رعایت قواعد انتخابات می کردند. با وجود شواهد کافی برای تقلب و تخلف سازمان یافته در انتخابات سال ۸۸، این طیف سیاسی در ایران، با شاهد مثال اوردن از انتخابات سال ۹۲ و مخصوصا انتخابات مجلس و مجلس خبرگان سال ۹۴، پذیرش شکستشان را نمونه عملی رعایت دموکراسی می دانستند. اما در حالی که هنوز کمتر از دوماه از برگذاری انتخابات مجلس می گذرد که حداد عادل، سخنگوی شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان، مدعی تقلب در انتخابات یا حداقل تخلف سازمان یافته و دولتی در آن شد.

کرباسچی امروز در مصاحبه ای با عصر ایران در جواب این ادعا پرسید:«خود این آقایان در مرحله اول در صحنه رقابت بودند و در این مورد هیچ صحبتی نکردند. نمی‌دانم الان چگونه احساس می‌کنند دولت قصد دخالت در انتخابات را دارد؟»

حال حدادعادل تهدید به افشار اسنادی کرده است که به ضعم او تایید کننده دخالت دولت است. او که در انتخابات مجلس ششم با کمک شورای نگهبان و پس از ابطال صندوق های رای تهرانی ها به جای علیرضا رجایی به مجلس رفته بود، در سه مجلس بعدی نیز به لطف قهر مردم توانست به یک کرسی در مجلس دست پیدا کند؛ گویی برای اولین بار است که طعم حضور مردم پای صندوق های رای و عدم اقبال عمومی را می چشد. از همین رو تصمیم گرفته به جای «رعایت قوانین بازی» زیر میز آن بزند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد: «آقای خامنه‌ای ترسیده و غمگین است». بعضی از دوستان پیام دادند

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین هزینه ممکن است. این

ادامه »

در آستانه سالگرد جنبش اعتراضی-‌انقلابی و البته مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز زن، زندگی، آزادی هستیم؛ جنبشی پر برکت و تحول‌آفرین که

ادامه »