مدیرعامل فرودگاه امام: سقوط بوئینگ اوکراینی ٣٠ درصد پروازها را کاهش داد

محمد مهدی کربلایی٬ مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی از کاهش ٣٠ درصدی پروازها بعد از سانحه سقوط بوئینگ اوکراینی خبر داد./ایرنا اولین مورد مبتلا به کرونا در سنندج بستری شد

کانال تلگرامی «مردم پاوه» ساعتی پیش خبر داد که اولین مورد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان سنندج بستری شد.

بر اساس این خبر این اولین موردی است که به صورت رسمی خبر ابتلا یک ایرانی به این ویروس و بستری شدن آن منتشر می‌شود. خبر بستری شدن این فرد در نامه‌ای محرمانه به مراکز بهداشت گزارش شده است.

تا پیش از این نیز اخباری مبنی بر بستری موراد مشکوک منتشر شده بود که از سوی مقام‌های رسمی تکذیب می‌شدند.وزیر راه فایل صوتی پرواز آسمان را تکذیب کرد

در واکنش به انتشار فایل صوتی گفت‌وگوی خلبان پرواز خط «آسمان» با برج مراقبت درباره شلیک سپاه به هواپیمای اوکراینی، وزیر راه و شهرسازی در دولت حسن روحانی این فایل صوتی را تکذیب کرد.

او ادعا کرد که «پرواز شرکت آسمان بعد از حادثه هواپیمای اوکراین انجام شده» است.

محمد اسلامی، وزیر راه، در این رابطه گفت که «پرواز شرکت آسمان بعد از حادثه هواپیمای اوکراین انجام شده» و به همین دلیل «تا قبل از بررسی آن نمی‌توان اظهار نظر کرد.»

این ادعای وزیر راه در حالی مطرح می‌شود که خلبان پرواز آسمان در فایل صوتی مشخصا اشاره می‌کند که شاهد شلیک موشک و حتی انفجار آن است./ایلناسخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: سازمان هواپیمایی آگاهانه دروغ گفته٬‌مدعی‌العموم ورود کند

بهرام پارسایی٬ سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس٬ خواستار ورود مدعی‌العموم و شورای عالی امنیت ملی به تناقض‌گویی‌ها درباره سقوط هواپیمای اوکراینی شد.

بهرام پارسایی تاکید کرد: «پخش صدای ضبط شده خلبان هواپیمای آسمان در مسیر شیراز به تهران که از برج مراقبت گرفته شده، صراحتا نشان می‌دهد سازمان هواپیمایی از دلایل وقوع حادثه خبر داشته و ابهامی در این موضوع وجود ندارد. تا قبل از این تصور می‌شد که سازمان هواپیمایی، کارشناسان و کمیته بررسی سانحه به صورت شتابزده و غیرحرفه‌ای اظهارنظر کردند، اما آنچه دیروز منتشر شد نشان می‌دهد آنها آگاهانه و خلاف واقع سخن گفتند و علاوه بر اعتماد عمومی به اعتبار کشور به عنوان یکی از اعضای ایکائو صدمه زدند.»

او ادامه داد: «موضوع دیگری که جای سوال است این است که چطور رییس سازمان هواپیمایی این موضوع را می‌دانسته ولی وزیر راه و شهرسازی و خود دولت از آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و می‌گویند تنها چند ساعت قبل از اطلاعیه ستاد کل از این موضوع اطلاع پیدا کردند. این ابهامی است که دولت باید رسما درباره‌ آن به افکار عمومی پاسخ دهد و بگوید چطور سازمان هواپیمایی که بخشی از دولت است از این موضوع اطلاع داشته و رییس جمهور و دولت از آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.»/ایسناتتلو آزاد شد

امیر حسین مقصودلو، معروف به «تتلو»، با انتشار پست‌هایی در حساب کاربری خود در اینستاگرام، از آزادی خود از بازداشت در ترکیه خبر داده است.

تتلو در متن و ویدئویی در اینستاگرام ضمن تشکر از کسانی که به آزادی‌اش از بازداشت کمک کرده‌اند نوشته «مرسی از پلیس ترکیه و مردمش که مارو تحویل ندادن و طرفدار حق بودن فقط چند تا گلگی دارم از یه سریا که اونم تو اولین کنسرت توضیح میدم و شفاف سازی میکنم.»


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول