کاهش صادرات نفت ایران به ۳۰۰ هزار بشکه

سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، طی گزارشی که روز پنج‌شنبه، ۲۶ دی‌ماه، منتشر کرد می‌گوید تولید نفت ایران در ماه دسامبر ۲۰۱۹ نسبت به ماه پیش از آن دوباره روزانه ۱۵ هزار بشکه کاهش یافته و به دو میلیون و ۹۲ هزار بشکه سقوط کرده است.

متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۷ حدود ۳ میلیون و ۸۲۰ هزار بشکه بود، به عبارتی تولید نفت ایران تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا بیش از ۴۵ درصد افت کرده است.

همزمان آژانس بین‌المللی انرژی نیز گزارش ماهانه خود را منتشر کرده که می‌گوید صادرات نفت ایران به ۳۰۰ هزار بشکه در روز سقوط کرده است.

این رقم در دوران پیش از تحریم‌ها ۲.۵ میلیون بشکه بود؛ به عبارتی بیش از ۸ برابر افت کرده است./ایلنابرای کاهش آمار طلاق ثبت آن در دفاتر رسمی سهمیه‌بندی می‌شود

علی مظفری٬ رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق٬ از محدودیت ثبت طلاق در دفاتر رسمی متصدی این امر خبر داد.

به گفته مظفری «برخی از دفاتر طلاق با زد و بندهای ناسالم با کارمندان دادگاه خانواده، بدون رعایت مسائل اخلاقی، مبادرت به ثبت طلاق می‌کردند و به زوجین اجازه نمی‌دادند که فرصت فکر کردن داشته باشند.»

آن‌ طور که رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق گفته، قرار است با این بخشنامه جدید قوه قضائیه «راه فساد کلا مسدود» و «عدالت برقرار شود».

قرار است با بخشنامه جدید که به تقاضای کانون سردفتران ازدواج و طلاق و موافقت سازمان ثبت صادر شده، برای ثبت طلاق در هر یک از دفاتر طلاق محدودیت و سقف معینی تعیین شود./ایسنا
پیام تصویری فرزند نرگس محمدی خطاب به مسئولان زندانجهانگیری: اعتماد عمومی تنزل پیدا کرده است

اسحاق جهانگیری٬ معاون اول رییس‌جمهوری٬ با تاکید بر این‌که تضعیف جایگاه رهبری می‌تواند برای ایران خطرناک باشد، گفت: «در شرایط فعلی سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی مردم تنزل پیدا کرده برای ترمیم اعتماد لطمه دیده باید خطا‌ها جبران شود و مسئولیت‌پذیر باشیم.»/ایسنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول