صدها نفراز معترضین مصری خواهان کناره گیری رییس جمهوری آن کشور شدند

زیتون- امروز  صدها نفراز معترضین مصری خواهان برکناری عبدالفتاح السیسی، ‌رییس جمهوری آن کشور شدند.

رادیو فردا  خبر داده است که قرار بود در نقاط مختلف قاهره و دیگر شهرهای مصر تظاهراتی برای اعتراض به واگذاری دو جزیره استراتژیک مصر در دریای سرخ به عربستان سعودی برگزار شود. ولی اعزام هزاران پلیس و نیروی امنیتی به مراکز حساس قاهره و بستن راههای منتهی به آنها و پرتاب گاز اشک آور بسوی معترضین سبب شد بیشتر تظاهرات برگزار نشود.

از زمانی که دولت مصر اعلام کرد با امضای قراردادی در مورد تقسیم حریم دریایی آن کشور دو جزیره خالی از سکنه در دریای سرخ در قلمرو عربستان سعودی قرار خواهد گرفت، رسانه‌های مصر به وسعت به این مسئله پرداخته‌اند.

دو جزیره تیران و صنافیر بین سواحل عربستان سعودی و شبه جزیره سینا و درست در دهانه خلیج عقبه واقع شده‌اند که بعد به مرزهای اردن و اسرائیل کشیده می‌شود. مقامات عربستان سعودی و مصر می‌گویند این جزایر از اساس متعلق به عربستان سعودی بوده و از سال ۱۹۵۰ در کنترل مصر قرار گرفتند چون عربستان حفاظت آن‌ها را به مصر سپرد.

در روزهای گذشته دهها روزنامه نگار و فعال سیاسی مخالف دولت در مصر دستگیر شده اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های خاص سیاسی و در واقع عملا به سود اسرائیل، گاه سخنانی

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع

ادامه »