پاسخ مدیرکل حراست وزارت ورزش به دادستان تهران

ماموریت ما محیط‌های ورزشی است نه حریم شخصی جامعه ورزش

زیتون- در پی اظهارات دادستان تهران در مورد رواج مصرف مشروبات الکلی در بین ورزشکاران، مدیر کل حراست وزارت ورزش در مقام پاسخ گویی برآمد. او امروز گفت:« آقای دولت آبادی حتما توجه دارند که ماموریت ما محیطهای ورزشی است نه حریم شخصی جامعه ورزش.»
رضا حسنی‌خو مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان در  گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان  درباره حدود مسئولیت‌های وزارتخانه درباره ورزشکاران و مربیان گفت:« شرح ماموریت و تعاریف سازمانی به خوبی این محدوده را روشن کرده است.»
مشاور وزیر ورزش و جوانان توضیح داد که ورزشکاران و به طور کلی تمامی کادر وابسته به فعالیت‌های ورزشی در مسابقات و اردوها تا زمانی که در ورزشگاهها و مراکز ورزشی زیر نظر وزارت ورزش و فدراسیون‌های ورزشی مطابق نوع ماموریت و مدت زمان رویداد حضور دارند با نظارت این مجموعه همراه خواهد بود.
مدیر کل حراست با اشاره به اخبار و شایعات ناخوشایندی که پیرامون درگذشت ناگهانی برخی ورزشکاران و قهرمانان شنیده می شود به پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت:« قهرمانان ملی و ورزشکاران به عنوان جامعه مرجع و به شکلی الگوی سایر مردم و به خصوص جوانان هستند و از سلامت و مقبولیت خوبی برخوردارند و تاکنون هیچ مرجعی حتی دادستانی، آمار و اطلاعاتی درباره میزان و نوع ناهنجاری‌های ورزشکاران در اختیار ما نگذاشته است.»
حسنی خو توضیح داد که البته هر جامعه نیازمند «کار فرهنگی و تربیتی» گسترده است و قطعا نهادهای مختلفی اعم از آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد، حوزه های علمیه و نهادهای تبلیغاتی، رسانه‌ها و به ویژه صدا و سیما در این بین نقش زیادی دارند.
مدیر کل حراست درباره اظهار دادستان تهران برای تذکر به این وزارتخانه گفت:« از آقای دولت آبادی برای توجه به این موضوع تشکر می‌کنم و حتما توجه دارند که ماموریت ما مطابق آنچه گفته شد محیط‌های ورزشی است نه حریم شخصی جامعه ورزش و قطعا ورزشکاران هم مانند سایر افراد جامعه خارج از محیطهای ورزشی به عنوان یک شهروند تابع قوانین و نظارت سایر دستگاهها از جمله قوه محترم قضاییه هستند.»
مشاور وزیر ورزش و جوانان در پایان از تمام نهادهای مسئول خواست چنانچه اطلاعات و آمار مستندی در ارتباط با هرنوع تخلف مرتبط با جامعه ورزش در اختیار دارند برای حفط آرامش و امنیت روانی جامعه به طور محرمانه در اختیار حراست وزارت ورزش و جوانان قرار دهند تا بتوانیم در مسیر اصلاح و رفع آنها گام برداریم.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »