مرگ ورزشکاران به دلیل مصرف مشروبات الکلی

صدور مجوز برخورد با رانندگان مست و بی حجاب

زیتون- عباس جعفری دولت آبادی تاکید کرد  که پلیس در جرایم مشهود مکلف به اقدام است و صرفاً در جرایم غیرمشهود باید طبق دستور قضایی اقدام نماید. او با اعلام این­که دادستانی تهران طی مجوزی به پلیس اذن داده است که در سه مورد شامل رانندگی در حال مستی، کشف حجاب توسط بانوان در اتومبیل و رانندگی غیر متعارف مانند ویراژ دادن، خودرو را متوقف و اقدامات لازم را جهت انعکاس مراتب به مقام قضایی به عمل آورند، اعلام کرد که در این موارد پلیس مکلف است طبق دستور صادره اقدام نماید.
دادستان تهران در بخشی دیگر از اظهاراتش که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده است در خصوص رانندگی حین مستی، با تأکید بر انتظار عموم بر عدم مشاهده چنین مواردی گفت شرب خمر از گناهان کبیره است و اخباری که از نواحی دادسرای ارشاد و راهور داریم، نشان می­دهد که در این بخش باید کار بیش‌تری انجام شود که از دو جنبه‌ی آموزش مردمی و برخورد با جرم برخوردار باشد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران دیروز هم در طی سخنانی مرگ و میر ورزشکاران را به دلیل مصرف مشروبات الکلی دانست. عباس جعفری دولت آبادی در این باره گفت «وقتی ورزشکار و هنرمندی دچار مشروب خواری باشد و حتی مرگش ناشی از این موضوع اتفاق بیفتد این برای ما مناسب و زیبنده نیست.»

طی ماه های اخیر دو نفر از فوتبالیست های ایران دچار مرگ های ناگهانی شدند. مهرداد اولادی و هادی نوروزی. مرگ این دو ورزشکار به در سنین جوانی و بدون دلیل قانع کنند، به رواج شایعاتی دامن زد. شایعاتی که سخنان امروز جعفری دولت آبادی می تواند پاسخی به آن باشد.
انتخاب خبر داد که عباس جعفری دولت‌آبادی در جلسه‌ای با حضور معاونان دادسرای تهران، دادستان‌ها و رؤسای حوزه‌های قضائی بخش استان تهران و فرماندهان راهور کشور و استان تهران داشت، با اشاره به برخی وقایع اخیر در حوزه ورزش کشور اظهار داشت:« به وزارت ورزش در مورد جرم مشروب خواری برخی تذکر می‌دهیم که متاسفانه اخیراً برخی حوادث و حتی فوت را در پی داشته است.»
وی اخبار برخی نواحی دادسرا از جمله دادسرای ارشاد و راهور را مؤید آن دانست که لازم است در زمینه مبارزه با مشروب خواری و رانندگی در حال مستی کار بیشتری انجام گیرد.
دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به تذکر چندی پیش خود خطاب به ورزشکاران و هنرمندان در رابطه با اخلاق حرفه‌ای و منش پهلوانی گفت:«وقتی ورزشکار و هنرمندی دچار این مطلب (مشروب خواری) باشد و حتی مرگش ناشی از این موضوع اتفاق بیفتد این برای ما مناسب و زیبنده نیست.»
تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مرگ ورزشکاران به دلیل مصرف مشروبات الکلی

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »