هشدار پ ک ک به ترکیه: تا آخر از خود دفاع می‌کنیم

زیتون- حزب کارگران کردستان (پ‌ ک‌ ک) می‌گوید آز آنجایی که دولت ترکیه تلاش دارد تا این گروه خود را تسلیم کند، آنها آماده هستند تا نبردشان را علیه ترکیه افزایش دهند و تا انتها مبارزه خواهند کرد.

جمیل بیک، رهبر پ‌ ک‌ ک به بی‌بی‌سی گفته است که رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه «این جنگ را شدت بخشیده است.» او تاکید کرد که کردها تا زمانی که این روش دولت ترکیه ادامه یابد تا آخر از خود دفاع می‌کنند:« البته که پ ک ک بر شدت حملات خواهد افزود.»

همزمان اینلور چیویک، یکی از مشاوران رجب طیب اردوغان، هرگونه مذاکره‌ای را با پ ک ک رد کرد. مشاور رییس جمهوری ترکیه به بی بی سی گفت که پ ک ک «تلاش دارد تا کشوری مستقل از ترکیه ایجاد کنند؛ این جدایی طلبی است.» هنگامی که از چیویک پرسیده شد که آیا شانسی برای مذاکره بین ترکیه و پ ک ک وجود دارد، او گفت:« در حال حاضر، خیر.» وی افزود:« آقای اردوغان برای حملات هوایی (علیه پ ک ک ) از حمایت عمومی برخوردار است.»

این موضع گیری مشاور اردوغان در حالی منتشر شد که رهبر پ ک ک مدعی است:« ما خواهان جدایی از ترکیه و تشکیل یک کشور (مستقل) نیستیم. ما نمی‌خواهیم ترکیه را تقسیم کنیم. ما می‌خواهیم در داخل مرزهای ترکیه در زمینهای خودمان آزادانه زندگی کنیم … و تا زمانی که این حق طبیعی ما مورد قبول واقع نشود، تلاش ما ادامه خواهد یافت.»

وی گفت که سختگیریها و عدم مماشات ترکیه باعث شده است تا پ ک ک آماده افزایش سطخ نبردها باشد «نه تنها در کردستان، بلکه در دیگر نقاط ترکیه.»

در پی بهم خوردن آتش‌بس دو ساله بین پ‌ ک‌ ک و دولت ترکیه در ماه ژوئیه سال گذشته، نیروهای ترکیه حملات تهاجمی علیه پیکارجویان کرد را از سر گرفتند. از تابستان گذشته که آتش‌بس بین دولت ترکیه و پ‌ک‌ک شکسته شد، صدها نفر از غیرنظامیان، نیروهای اعضای حزب کارگران کردستان و نیروهای امنیتی در جنگی خونین کشته شده‌اند. در چند ماه گذشته هم صدها شهروند و فعال سیاسی کرد به اتهام تهدید تمامیت ارضی ترکیه و ارتباط با تروریسم دستگیر شده‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان در عرصه‌های گوناگون برآمده است. این ابربحران، عدم مشروعیت نظام سیاسی

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱. وجدان‌های بیدار اجتماعی ۲.

ادامه »

چند سال قبل به مناسبتی در نوشته ای برای «جمهوری اسلامی» از عنوان «جمهوری مرگ» استفاده کرده بودم و حال

ادامه »