هشدار پ ک ک به ترکیه: تا آخر از خود دفاع می‌کنیم

زیتون- حزب کارگران کردستان (پ‌ ک‌ ک) می‌گوید آز آنجایی که دولت ترکیه تلاش دارد تا این گروه خود را تسلیم کند، آنها آماده هستند تا نبردشان را علیه ترکیه افزایش دهند و تا انتها مبارزه خواهند کرد.

جمیل بیک، رهبر پ‌ ک‌ ک به بی‌بی‌سی گفته است که رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه «این جنگ را شدت بخشیده است.» او تاکید کرد که کردها تا زمانی که این روش دولت ترکیه ادامه یابد تا آخر از خود دفاع می‌کنند:« البته که پ ک ک بر شدت حملات خواهد افزود.»

همزمان اینلور چیویک، یکی از مشاوران رجب طیب اردوغان، هرگونه مذاکره‌ای را با پ ک ک رد کرد. مشاور رییس جمهوری ترکیه به بی بی سی گفت که پ ک ک «تلاش دارد تا کشوری مستقل از ترکیه ایجاد کنند؛ این جدایی طلبی است.» هنگامی که از چیویک پرسیده شد که آیا شانسی برای مذاکره بین ترکیه و پ ک ک وجود دارد، او گفت:« در حال حاضر، خیر.» وی افزود:« آقای اردوغان برای حملات هوایی (علیه پ ک ک ) از حمایت عمومی برخوردار است.»

این موضع گیری مشاور اردوغان در حالی منتشر شد که رهبر پ ک ک مدعی است:« ما خواهان جدایی از ترکیه و تشکیل یک کشور (مستقل) نیستیم. ما نمی‌خواهیم ترکیه را تقسیم کنیم. ما می‌خواهیم در داخل مرزهای ترکیه در زمینهای خودمان آزادانه زندگی کنیم … و تا زمانی که این حق طبیعی ما مورد قبول واقع نشود، تلاش ما ادامه خواهد یافت.»

وی گفت که سختگیریها و عدم مماشات ترکیه باعث شده است تا پ ک ک آماده افزایش سطخ نبردها باشد «نه تنها در کردستان، بلکه در دیگر نقاط ترکیه.»

در پی بهم خوردن آتش‌بس دو ساله بین پ‌ ک‌ ک و دولت ترکیه در ماه ژوئیه سال گذشته، نیروهای ترکیه حملات تهاجمی علیه پیکارجویان کرد را از سر گرفتند. از تابستان گذشته که آتش‌بس بین دولت ترکیه و پ‌ک‌ک شکسته شد، صدها نفر از غیرنظامیان، نیروهای اعضای حزب کارگران کردستان و نیروهای امنیتی در جنگی خونین کشته شده‌اند. در چند ماه گذشته هم صدها شهروند و فعال سیاسی کرد به اتهام تهدید تمامیت ارضی ترکیه و ارتباط با تروریسم دستگیر شده‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »