مرکز پژوهش‌های مجلس: حجم زیادی از منابع لایحه بودجه ۹۹ غیرواقعی است

مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار یک گزارش درباره لایحه بودجه سال ۹۹ اعلام کرد حجم قابل توجهی از منابع این لایحه «غیرواقعی» است و به مجلس پیشنهاد کرد که «محورهای کلی اصلاح لایحه را به دولت ابلاغ کند تا لایحه اصلاحی توسط دولت تهیه شود».

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش خود همچنین نوشته است که «دولت از نحوه و ترکیب دقیق هزینه‌های خود اطلاعی ندارد.»

در این گزارش که چهارشنبه، ۲۷ آذر، منتشر شده، با اشاره به کسری بودجه مزمن دولت آمده است که این لایحه مشابه لایحه بودجه سال گذشته و «بدون اعمال اصلاحات ساختاری تهیه و به مجلس ارائه شده است».

بر اساس این گزارش، یکی از پیامدهای مهم بی‌‌‌توجهی دولت به پیشنهادهای اصلاحی در ساختار بودجه، «حجم بالای بیش‌برآورد منابع در لایحه تقدیمی دولت» است./خبرگزاری فارسقیمت دلار در بازار دوباره اوج گرفت

قیمت ارز در روز‌های اخیر به روند خود ادامه داده و امروز نیز قیمت‌ها در بازار ارز با افزایش همراه بود؛ به طوریکه قیمت خرید هر دلار آمریکا در صرافی‌های مجاز ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.

قیمت‌های امروز حاکی از افزایش ۱۰۰ تومانی قیمت خرید و فروش دلار نسبت به روز گذشته است.

در این صرافی‌ها همچنین نرخ خرید هر یورو ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شد که نسبت به دیروز ۱۰۰ تومان بیشتر شده است. همچنین نرخ فروش هر یورو ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان است که نسبت به دیروز ۱۰۰ تومان افزایش قیمت دارد.

همچنین نرخ فروش هر یورو ارز مسافرتی با احتساب کارمزد ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان است که از دیروز ۲۰۰ تومان بیشتر شده است.

در بانک‌ها نیز نرخ خرید دلار ۱۲ هزار و ۷۰۲ تومان و یورو ۱۳ هزار و ۹۵۱ تومان اعلام شد که از دیروز گران‌تر شده است./ایسنا


روایت مردم ماهشهر از روزهای سرکوب: اگر پول خرید اسلحه داشتیم٬ نان می‌خریدیم


برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی٬ شطرنج‌بازان تیم ملی ایران با حریف اسراییلی بازی کردند

در مسابقات شطرنج سریع اسپانیا، دو ستاره تیم ملی ایران حاضر به انصراف در برابر حریف اسراییلی نشدند و پشت میز بازی نشستند.

محمدامین طباطبایی و پرهام مقصودلو روز دوشنبه در تورنمنت سیتخس اسپانیا با نماینده اسراییل به رقابت پرداخته و هر دو نیز به برتری رسیده‌اند.

ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۹۸۳ اجازه رویارویی با حریفان اسراییلی را ندارند. موضوعی که امسال منجر به تعلیق فدراسیون جودوی ایران شد./رادیوفرداجهانگیری: برخی رسانه‌ها طوری وانمود می‌کنند که ما در اداره کشور بی‌عرضه هستیم

اسحاق جهانگیری٬ معاون اول رییس جمهوری٬ با انتقاد از موضع‌گیری برخی از رسانه‌ها درباره عملکرد دولت حسن روحانی٬ گفت: «ما بارها گفته‌ایم که آمریکا به ایران ظلم بزرگی کرده و بخشی از مشکلات امروز ما مربوط به تحریم‌های این کشور است اما برخی رسانه‌ها طوری وانمود می‌کنند که ما در اداره کشور بی‌عرضه هستیم.»/خبرآنلاینعارف: حوادث آبان ماه روح و روان جامعه را آزرده است

محمدرضا عارف٬ رییس فراکسیون امید مجلس٬ در صفحه اینستاگرامش نوشت: «معتقدم حوادث آبان ماه روح و روان جامعه را به شدت آزرده است و باید هرچه سریعتر درباره وقایع صورت گرفته که متاسفانه عده‌ای از هموطنانمان جانشان را از دست دادند شفاف‌سازی صورت گیرد و حادثه آبان ماه استخوان لای زخم باقی نماند. نباید فرصت را از دست داد که بعدها افسوس برخی فرصت سوزی‌ها را بخوریم.»


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول