حسن روحانی: اینترنت ملی را تقویت و مردم را از اینترنت بین المللی بی‌نیاز کنیم

زیتون– حسن روحانی٬ رییس جمهوری٬ امروز (یکشنبه) در جریان ارائه لایحه بودجه به مجلس خبر از تلاش برای تقویت اینترنت ملی برای بی‌‌نیازی مردم از اینترنت بین المللی داد.

او در توضیح ویژگی‌های لایحه بودجه سال آینده تاکید کرد که پیش بینی شده است تلاش کنیم تا «شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت کنیم» که مردم ما برای نیازمندی خود نیازی به خارج نداشته باشند.

او افزود که آیت‌الله خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی نیز دستوری در این زمینه داده که در شورای عالی فضای مجازی دنبال می‌کنیم.

پس از اعتراضات آبان ماه و قطع شبکه جهانی اینترنت مردم ناچار به استفاده از شبکه ملی اینترنت یا اینترانت شدند.

از روز ۲۵ آبان که اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین به شهرهای مختلف ایران گسترش پیدا کرد مقامات جمهوری اسلامی شبکه اینترنت را قطع کردند.

برخلاف آنچه مسئولین اینترنت ملی مدعی آن بودند٬‌ این شبکه به ظاهر ملی نتوانست نیازهای مردم را برآورده کند.

حتی پس از چند روز مشخص شد شبکه جستجوی ملی به با هزینه‌های فراوان ساخته شده بود٬ در حقیقت یک پوسته برای گوگل است و بدون آن نمی‌تواند کار کرند.

کاربران مسیریاب‌های داخلی نیز از کارآیی این اپلیکیشن‌ها انتقادات فراوانی داشتند.

حتی جزئیات کیفیت هوای تهران که پیش از آن روی سایت و اپلیکیشن شرکت کنترل کیفیت هوا قرار می‌گرفت٬ نیز به روز نشد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. اینها یک جوکه. ارزش گوگل چند ده برابر در آمد سالانه ی ایرانه. بعد اینها می خوان رقیب گوگل سرچ و نقشه ی گوگل بشن. یعنی ساده لوح تر از اینها کسی وجود نداره.

  2. آقای رئیس جمهور میشه از شما خواهش کنیم یا اصلا” صحبت نفرمائید یا حداقل کمتر حرف بزنید تا در جائیکه خانواده حضور دارند کمتر ناسزا گفته شود؟
    آقای رئیس جمهور ! وقتی ملت اعتماد نداشته باشد، اینترنت شما هم میشود همانند سیمای(تلویزیون) شما که مردم ترجیع بدهند برای شنیدن حداقل اخبار تلویزیون های خارجی ببینند که در ایران هم خبرنگار ندارند!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از این نیروهای فعال بکوشند خود را ارتقا دهند تا با جنبش جاری هماهنگ شوند؛ برخی

ادامه »

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد،

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از

ادامه »