بیش از ۲۰۰ هزار زندانی در ایران

زیتون- حمیدرضا طباطبایی نائینی، نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ضمن انتقاد از «قاعده‌مند نبودن بازداشت ها» در ایران، تعداد زندانیان کشور را بیش از ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرد. این عضو کمیسیون قضایی مجلس «جرم انگاری در کشور را که از رژیم گذشته تا کنون ادامه داشت» از جمله دلایل وجود این تعداد زندانی دانست.

او در ادامه ۶۰ درصد زندانیان، را مجرمان وابسته به مواد مخدر دانست که «اعدام‌های مکرر و حبس‌های طولانی تنها آسیب‌های اجتماعی به جا گذاشته و قاچاقچیان را مسلحانه تر کرده است.»

نایب ییس کمیسیون قضایی مجلس ایران به خانه ملت گفت «خانواده‌های زندانیان به خصوص خانواده معدومان (کسانی که اعدام شده اند) و زندانیان محکوم به حبس بلند‌مدت، در معرض بزرگترین آسیب‌های کشور و در معرض انجام اقدامات مجرمانه هستند.» وی با بیان اینکه طرح جدی برای حمایت از خانواده زندانیان در کمیسیون قضایی وحقوقی مطرح نشده است، گفت:« انجمن حمایت از زندانیان با کمیته امداد امام خمینی (ره) همکاری بسیار خوبی دارد اما متاسفانه جمعیت زندانیان در کشور به بیش از ۲۰۰ هزار زندانی می‌رسد که برای حمایت جدی و با برنامه نیازمند تشکیل سازمان حمایت از خانواده زندانیان هستیم.»

نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس ایران توضیح داد:« لایحه قضازدایی برای کاهش عناوین مجرمانه نیز در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مطرح شد اما مخالفت بسیاری از سازمان‌های متولی در دولت سبب شد تا این لایحه به سرانجام نرسد.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

توی یک عالم دیگری سیر می‌کرد. در عوالمی که به واقعیت راه نداشت. تک‌تک جمله‌هایی که بیان می‌کرد و سفارش‌هایی که در باب انتخابات مجلس، خطابه می‌کرد؛ انگاری یک عمد و قصدِ غریبی را در

ادامه »

۱- در کشورهای با حکومت‌های دموکراتیک و قوه قضاییه مستقل یا به طور کلی دولت- ملت‌ها، شهروندان یا به نحو ایجابی به مشارکت سیاسی

ادامه »

سرانجام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد و نتیجه مشارکت اعلام شده از سوی جمهوری اسلامی عدد ۴۱

ادامه »