۲۲ آبان ۱۳۹۸

سخنگوی شورای نگهبان: سازوکار طرح «سرا»‌ی اصلاح‌طلبان٬ منع قانونی ندارد

زیتون– عباسعلی کدخدایی٬ سخنگوی شورای نگهبان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که سازوکار طرح «سرا»ی اصلاح طلبان٬ منع قانونی ندارد.

او در خصوص سازوکار طرح «سرا»‌ی اصلاح‌طلبان، تصریح کرد: «نمی‌دانم سازوکار سرا چه مفهومی دارد، اما تا زمانی که این سازوکار‌ها دخالتی در وظایف نهاد‌های مسئول برگزاری انتخابات نداشته باشد، منع قانونی ندارد.»

به گفته کدخدایی اما اگر بخواهد آثاری بر وظایف دستگاه‌های متولی داشته باشد، خلاف قانون خواهد بود که دستگاه‌های نظارتی برخورد لازم را می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

در «سرا»ی اصلاح‌طلبان چه می‌گذرد؟

«شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان» طرحی را تصویب کرد که براساس آن بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان شامل اعضای احزاب اصلاح‌طلب و همه فعالان سیاسی و مدنی اصلاح‌طلب با عضویت در یک سامانه رأی‌سنجی می‌توانند در گزینش نامزدهای اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس شرکت کنند. به این ترتیب قرار است تصمیم‌گیری در مورد انتخابات به بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان منتقل شود و سایر نهادهای بالادستی تنها مجری این تصمیمات باشند.

بر اساس این طرح در دی‎ماه امسال حدود ۴۰۰ هزارنفر از اعضای احزاب اصلاح‌طلب و یا هواداران این جریان ابتدا در یک فرایند شبکه‌ای و با استفاده از معرف‌ها، به عضویت وب‌سایت اینترنتی «سرا» درآمده و سپس در انتخاباتی مجازی شرکت می‏‌کنند که طی آن نامزدهای نهایی اصلاح‎طلبان برای انتخابات مجلس در اسفندماه انتخاب خواهد شد.

بازگشت به صفحه اول

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.