بازداشت چند کارمند دولت در ادامه «مبارزه با فساد»

رییس حوزه قضایی رودهن٬ امروز (چهارشنبه) از بازداشت رئیس شورای این شهر به اتهام «اختلاس و ارتشا» خبر داد.

همزمان قوه قضاییه نیز خبر بازداشت شماری از کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک ایران در ارتباط با «فساد و تخلفات درون‌سازمانی» را تأیید کرد.

علیرضا تقیان، رییس حوزه قضایی رودهن٬ ضمن اعلام خبر بازداشت منوچهر همت نجفی، رئیس شورای شهر رودهن، یادآوری کرد که در «پرونده سنگین» ساخت‌وسازهای غیرمجاز در این شهر تاکنون ۲۵ نفر بازداشت شده‌اند.

همزمان شماری از کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک نیز بازداشت شدند و اتهام‌ آنها «اخذ رشوه‌های کلان، جعل و همکاری با افراد سودجو در جهت تصرف اموال عمومی یا خصوصی، سوء استفاده از اسناد مرتبط با اشخاص حقیقی و حقوقی، و ایجاد خلل و کاهش سرعت در فرآیند کار جهت اخذ رشوه‌های کلان» اعلام شد./خبرگزاری فارسدو نیروگاه اتمی دیگر در بوشهر ساخته خواهند شد

محمدابراهیم رضایی٬ رییس کمیته هسته‌ای مجلس شورای٬ از طرح ساخت دو نیروگاه اتمی دیگر در بوشهر تا سال ۱۴۰۶ خبر داد.

رضایی افزود که در چند روز گذشته «عملیات بتن‌ریزی آغاز ساخت» دو پروژه نیروگاه اتمی بوشهر انجام شده و تاکنون «۳۰ درصد» پیشرفت داشته است.

به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، «افتتاح اولین نیروگاه اتمی بوشهر در سال ۱۴۰۴ و نیروگاه دوم آن در سال ۱۴۰۶ است که ظرفیت هر کدام ۱۱۵۰ مگاوات خواهد بود.»/تسنیمخانه پدری رفع توقیف شد

محمد مهدی طباطبایی نژاد، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از رفع توقیف فیلم «خانه پدری» خبر داد و گفت: «نامه دادستانی تهران مبنی بر رفع توقیف این فیلم را دریافت کردیم.»

معاون سازمان سینمایی با بیان اینکه نمایش «خانه پدری» مثل سابق با رده‌بندی سنّی ۱۵+ و محدودیت سالن نمایش از امشب ادامه پیدا می‌کند گفت: «بلیت فروشی این فیلم از ساعاتی دیگر مجددا در سامانه فروش برخط بلیت، فعال خواهد شد.»/ایلنا


تعطیلی مدارس تهران به دلیل آلودگی هوا

مدارس ابتدایی، مهدکودک و مراکز پیش‌دبستانی و آموزش استثنایی پایتخت و شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا چهارشنبه ۲۲ آبان در دو نوبت صبح و عصر به علت آلودگی هوا تعطیل شد.

انوشیروان محسنی بندپی٬ استاندار تهران٬ در این این رابطه که گفت شاخص کیفیت هوای شهر تهران از وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس هنوز عبور نکرده و روی عدد ۱۳۳ قرار دارد.

او افزود شاخص عددی ۱۰ منطقه تهران از ۱۵۰ عبور کرده و این روند در حال افزایش است و پایداری هوای تهران تا پنجشنبه ادامه دارد./ایسنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول