زیتون-بازنشستگان صندوق‌های مختلف، از جمله تامین اجتماعی، کشوری و فولاد، قرار بود امروز (یکشنبه) با حضور مقابل مجلس و سازمان برنامه و بودجه، به سیاست‌های بودجه‌ای دولت و مجلس اعتراض کنند. این تجمع که قرار بوده ساعت ده صبح آغاز شود، از قرار معلوم شکل نگرفته است.

بازنشستگان مهم‌ترین مطالبات خود را برای تجمع امروز اینگونه عنوان کردند:

وضع معیشتی و زندگی بازنشسته‌ها اعم از کشوری و لشکری و تامین اجتماعی و سایر صندوق‌ها، به حدی وخیم شده است که خود دولت و قانون‌گذاران نیز به آن معترف‌اند.
وقتی خط فقر بالای ۵ میلیون تومان و سبد معیشت به بالای ۷ میلیون تومان رسیده است، کدام کارگر و کارمند و بازنشسته‌ای می‌تواند از عهدۀ مخارج سرسام‌آور چنین زندگی برآید؟
آن‌ها خواسته‌های خود را اجرای همسان‌سازی، بالا رفتن مستمری‌ها، برقراری خدمات درمانی رایگان و باکیفیت و اجرای دقیق قانون مدیریت خدمات کشوری دانستند.
طبق اطلاعات دریافتی خبرنگار ایلنا، تعدادی از بازنشستگان بازداشت موقت شده‌اند و ظاهراً برخی از آن‌ها به وزرا منتقل شده‌اند.

منابع کارگری دلیل برگزار نشدن تجمع اعتراضی بازنشسته‌ها در تهران را «ضرب و شتم شدید توسط نیروهای امنیتی» اعلام کردند.

در همین رابطه منابع مختلف کارگری تاکید کردند که تاکنون حداقل ۱۰ تا ۱۵ نفر از بازنشستگان دستگیر و به بازداشتگاه وزرا منتقل شده‌اند.

خبرگزاری کار ایران٬ ایلنا٬ اما ساعتی پیش تاکید کرد که «از قرار معلوم تمام بازنشستگانی که امروز صبح مقابل مجلس بازداشت شده بودند، آزاد شدند.»

بازگشت به صفحه اول