توضیح سخنگوی سازمان اتمی درباره تورقوز‌آباد

بهروز کمالوندی٬ سخنگوی سازمان انرژی اتمی٬ با اشاره به این که «آلودگی با غنای بالا» در تورقوزآباد مطرح نیست گفت که «تورقوز‌آباد بخش خصوصی است» و «ذراتی که می‌توانند پرواز کنند هر جایی می‌تواند باشد.»

تاکید کرد که در این زمینه «فضاسازی رسانه‌ای» شده و موضوع تورقوزآباد «مسئله کوچکی است که حل خواهد شد.»

تورقوزآباد محلی است که نخست وزیر اسرائیل سال گذشته از آن به عنوان «انبار مخفی هسته‌ای ایران» یاد کرد. اخیرا آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهان «توضیح فوری» جمهوری اسلامی درباره آثار اورانیوم کشف شده در «تورقوزآباد» در حومه تهران شده است./فارس


اعتراض محسن نامجو به شبکه من‌وتو


بعیدی نژاد: ممکن است از NPT خارج شویم

سفیر ایران در انگلیس به کشور‌های اروپایی هشدار داد، اگر گام‌های پیش رو در راستای کاهش تعهد به برجام به اتمام برسد ممکن است طبق خواسته بسیاری در داخل کشور، به سراغ خروج از معاهده NPT برویم.

حمید بعیدی‌نژاد گفت، ادامه غنی‌سازی اورانیوم با روند فعلی یک گام جدید در هر دو ماه ادامه خواهد یافت، مگر این‌که کشور‌های اروپایی تلاش بیشتری برای جلوگیری از انحلال برجام انجام دهد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، بعیدی‌نژاد گفت: هشدار داد برخی مقامات تأثیرگذار در داخل ایران، خروج از معاهده منع گسترش سلاح‌های اتمی را به‌عنوان پاسخی به عدم برآورده شدن انتظارات از سوی طرف‌های اروپایی برجام، پیشنهاد کرده‌اند.

سفیر ایران در لندن گفت، با وجود خروج آمریکا از برجام و وضع کردن مجازات‌های تحریمی، تهران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده و اکنون گام‌هایی برای «هشیار شدن» دیگر امضاکنندگان آن برمی‌دارد./فارسبرای منتقد گسترش فحشا در شهر قم پرونده قضایی تشکیل شد

علی‌اصغر سلطانی، معاون دادستان قم، گفت که برای ابراهیم فیاض پرونده قضایی تشکیل شده است.

ابراهیم فیاض، استاد دانشگاه و نزدیک به محافظه‌کاران، در هفته جاری در گفت‌وگو با وب‌سایت آزادی در مخالفت با چندهمسری و تبلیغ آن گفته بود: «آقایان با صیغه‌هایی که در قم کردند این شهر را پر از فاحشه کردند. دخترانی که صیغه آقایان شده‌اند فکر می‌کنند که چرا پول درنیاورند.»

او همچنین گفته بود شخصا در قم دیده که «فاحشه با چادر و مقنعه و حجاب کامل به ماشین چسبیده بود.»/فارسلیست انتخاباتی اصول‌گرایان قم بدون علی لاریجانی بسته شد

احمد امیرآبادی٬ نماینده مردم قم در مجلس٬ خبر از آن داد که نام علی لاریجانی٬ رییس مجلس فعلی٬ در لیست انتخاباتی شهر قم نیست.

او در این رابطه گفت: «لیست اصولگرایان قم برای انتخابات مجلس یازدهم با امیرآبادی، ذوالنوری و زاکانی بسته شد و شورای اصولگرایان قم در تهیه این لیست رزومه‌ای از علی لاریجانی نخواست و البته وی نیز رزومه‌ای ارائه نکرد.»/فارس


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول