رکاب زدن از خزر تا خلیج فارس٬ برای دختران بازمانده از تحصیل

سحر طوسی، زن دوچرخه‌سوار و جهانگرد ایرانی٬ در حمایت از «کمپین دختران فردا» از دریای خزر تا خلیج فارس رکاب خواهد.

او در این رابطه گفت: «این کمپین برای حمایت از دخترانی است که پس از مقطع ابتدایی به دلیل نبود امکانات تحصیلی مجبور هستند تا خانه‌نشین شوند.»

بر اساس این گزارش سحر طوسی قصد دارد بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر (از خزر تا خلیج فارس) را در ۳۵ روز به نفع دختران بازمانده از تحصیل بعد از دوره ابتدایی رکاب بزند‌.

رکاب‌زنی او از انزلی آغاز شده و روز یکشنبه ۱۲ آبان به تهران رسید./ایرناظریف جلسه مجلس را «نیمه‌کاره» ترک کرد

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه٬ که برای پاسخ به پرسش‌های نمایندگان به مجلس احضار شده بود، این جلسه را نیمه‌کاره ترک کرد.

 ظریف که برای پاسخ، پشت تریبون قرار گرفته بود، بعد از پایان سخنانش و پیش از شنیدن صحبت‌های نمایندگان منتقد اعلام کرد که باید برای شرکت در جلسه شورای امنیت ملی، مجلس را ترک کند.

این موضوع با اعتراض برخی نمایندگان روبه‌رو شد./ خبرگزاری خانه ملتدستگیری برگزارکنندگان جشن هالوین در غرب تهران

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با اشاره به خبر برگزاری جشن هالوین در شهر پرند (استان تهران) گفت که به محض اطلاع از برگزاری چنین جشنی در کمترین زمان، مالک فست فود و گریمور دستگیر شدند.

به گفته سرهنگ مهدی سرپناه یک گروه گریمور آخر هر هفته از تهران به پرند می‌آید و فعالیت آن در یک فست فودی است که این جشن و دورهمی کوچک با عنوان هالوین در این فست‌فودی برگزار شده است.

او ادامه داد: «به محض اطلاع از برگزاری چنین جشنی در کمترین زمان، مالک فست فود و گریمور دستگیر شدند که تحقیقات از این دو نفر همچنان ادامه دارد.»

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران تصریح کرد که در رابطه با برگزاری جشن‌ها با نمادها و فرهنگ‌های غربی که احساسات مردم را جریحه‌دار می‌کند بدون اغماض با آن برخورد می‌شود که مردم خط قرمز پلیس هستند./تسنیمدستگیری ۷ تماشاگر بازی تراکتور – استقلال

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور از دستگیری ۷ تماشاگر بازی تراکتور استقلال خبر داد.

به گفته حسین ذوالفقاری ۷ نفر تاکنون در این رابطه بازداشت شده‌اند که آنها حرکت خارج از عرف فوتبال انجام دادند که البته تعدادشان هم خیلی کم بود.

او ادامه داد: «دستگاه اطلاعاتی انتظامی و قضایی هم پیگیر ۳-۴ نفری هستند که آنجا مطلبی نوشته بودند.»/ایسنا


اعلام اعتصاب غذای نورعلی تابنده


آلمان درخواست پناهندگی جودوکار ایرانی را پذیرفت

فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد اداره مهاجرت آلمان تقاضای پناهندگی سعید ملایی جودوکار ایران را که راهی این کشور شده، پذیرفت.

سعید ملایی دارنده مدال طلای جهان که پس از پایان رقابت های قهرمانی جودوی جهان ۲۰۱۹ در ژاپن از بازگشت به ایران خودداری کرد و راهی آلمان شده بود. وی تقاضای پناهندگی خود را به کشور آلمان ارائه کرد.

پس از گذشت چند ماه اداره مهاجرت آلمان نیز تقاضای ملایی را پذیرفت.

فدراسیون جهانی جودو با اعلام این خبر از اقدام دولت آلمان در دادن پناهندگی به سعید ملایی قدردانی کرد.

به نظر می‌رسد با توجه به این شرایط، ملایی در المپیک ۲۰۲۰ برای آلمان مبارزه کند./ایسنا


خبرهای روزهای گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول