ایران اولتیماتوم داد: ارتش ترکیه فورا عملیات را متوقف کند و از خاک سوریه خارج شود

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مورد حمله نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه ابراز نگرانی کرد و بر لزوم توقف فوری حملات از سوی ترکیه و خارج کردن نظامیانش از خاک سوریه تاکید کرد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «جمهوری اسلامی ایران آنچنان که پیش از این نیز اعلام داشته است شرایط کنونی منطقه را نتیجه دخالت های فرامنطقه‌ای خصوصا از سوی ایالات متحده آمریکا دانسته و بر اساس نگاه مبتنی بر حل و فصل مشکلات در چارچوب ظرفیت های منطقه ای آمادگی خود را برای هرگونه ایفای نقش بین دو کشور، همانگونه که در حال حاضر نیز با دو طرف در تماس می‌باشد اعلام می‌نماید.»

دراین بیاینه هم‌چنین آمده است ایران بر این نظر است که رفع تنش‌ها  تنها از طریق “اقدامات مسالمت‌آمیز” و از طریق “احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه” و در چارچوب “توافق آدانا” میسر است./ایلنامحسنی‌اژه‌ای: فساد در جمهوری اسلامی سیستماتیک نیست

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای٬ معاون اول قوه قضاییه٬ گفت: «فساد امروز در کشور جمهوری اسلامی ایران، سیستماتیک نیست اما هست. کم آن هم زیاد است و باید با آن برخورد شود.»

اژه‌ای افزود: «بنده ۴۰ سال است که کار مستقیم مبارزه با فساد را دارم و این نیست که همه فاسد هستند متأسفانه بعضاً خود ما هم کمک می‌کنیم که این احساس در جامعه به وجود بیاید و اکثر قریب به اتفاق مدیرانمان فاسد نیستند و پاک‌دست هستند البته بعضی‌ها هم برای پیشبرد کارهایشان دست به کار‌هایی می‌زنند که درست نیست.»/خبرگزاری فارس


زنان در راه «آزادی»

 

 

 

بعضی از زنان پشت در ماندند

 

سکوهای ۱۰ و ۱۱ برای زنان باز شد

 

 

 

 

 

 

خبرهای رسیده از وزرشگاه آزادی حاکی از آن است که گروهی از زنانِ بدون بلیط توانستند از افراد و در واقع مراجع غیررسمی اطراف ورزشگاه بلیط تهیه کنند و وارد ورزشگاه آزادی شوند.

 


 

 


 

 خبرنگار روس بازداشت‌شده در ایران آزاد شد

سفارت روسیه در تهران پنجشنبه ۱۸ مهرماه اعلام کرده است که یولیا یوزیک، خبرنگار روس بازداشت شده در ایران آزاد شده است.

سفارت روسیه در تهران در بیانیه ای اعلام کرده است: در نتیجه تلاش‌های مشترک وزارت امور خارجه روسیه و سفارت روسیه در تهران، ایران پذیرفت که یولیا یوزیک، شهروند روسیه را آزاد کند.

این بیانیه اضافه کرده است: یولیا یوزیک بامداد روز پنجشنبه با یک پرواز ایرفلوت تهران را به مقصد مسکو ترک کرد.

آندری گاننکو ، وابسته مطبوعاتی سفارت روسیه در تهران در خصوص وضعیت یولیا یوزیک پس از آزادی به خبرگزاری تاس گفته است که حال این خبرنگار روس «خوب» است./ایلناتکذیب رفع فیلترینگ تلگرام

مرکز ملی فضای مجازی ایران در بیانیه‌ای که امروز (پنج‌شنبه) منتشر شد خبر رفع فیلتر از این اپلیکیشن را «جعلی و ساختگی» خواند.

روز چهارشنبه خبری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد منتسب به ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، مبنی بر رفع فیلتر تلگرام.

در واکنش به این خبر، مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرده است که «این خبر جعلی و ساختگی بوده و هیچ گونه مکاتبه‌ای با رئیس قوه قضائیه صورت نگرفته بنابراین صحت ندارد.»/ایسنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول