رییس جمهوری آمریکا: اصلا نباید در خاورمیانه حضور پیدا می‌کردیم

دونالد ترامپ٬ رییس‌جمهوری٬ با دفاع از تصمیم خود برای خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه، گفته که آمریکا نباید اصلا در خاورمیانه حضور می‌داشت.

دونالد ترامپ در رشته توئیتی به انتقادات شدید از تصمیمش واکنش نشان داده و گفته که تمرکز وی بر روی یک «چشم‌انداز گسترده» است که شامل درگیر شدن نیروهای آمریکایی در «جنگ‌های بی‌پایان احمقانه» در خاورمیانه نمی‌شود.

دونالد ترامپ گفت جنگ با گروه‌های مختلف صدها سال است که ادامه دارد و آمریکا اصلا نباید در خاورمیانه حضور می‌داشت.

وی تاکید کرد: «جنگ‌های احمقانه بی‌پایان دیگر برای ما تمام شد».

رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای نظامی آمریکا از شمال شرق سوریه خارج می‌شوند.

این تصمیم در آستانه عملیات هوایی و زمینی گسترده ارتش ترکیه علیه این منطقه کردنشین گرفته شد و جمهوریخواهان هوادار آقای ترامپ به شدت از آن انتقاد کردند./رادیو فردا


آتنا دائمی به دو سال و یک ماه حبس دیگر محکوم شدقوه قضائیه: افشای دارایی مسئولان جرم است

اواخر شهریورماه امسال «سامانه ثبت دارایی مسئولان» راه ‏اندازی شد؛ خبری که امید می‏رود به واسطه‏ آن، کنترل و نظارت بر مدیران ارشد کشور، بیش از پیش شده و به گفته سخنگوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه مبارزه نظام‏‌مند با فساد صورت گیرد.

داود کریمی مرید، سخنگو و دبیر کمیته دائمی شورای اطلاع ‏رسانی «مافا» (مرکز آمار و فناوری اطلاعات) قوه قضائیه از جزئیات این سامانه خبر می‏ دهد و اعلام می‏ کند هرچند دارایی مسئولان در این سامانه محرمانه است، اما به زودی اسامی مدیران ارشد کشوری و لشکری که در این سامانه دارایی‏های خود را ثبت کرده ‏اند، اطلاع‏ رسانی خواهد شد.

به گفته او: «اکنون هفت نهاد عالی کشور برای ثبت دارایی ‏های خود پیشگام شده‌اند، اما به دلیل انتقال داده‏‌ها به IP۱۰ (شبکه ملی) برای جلوگیری از حملات سایبری از خارج از کشور، امکان اطلاع‏ رسانی درحال‌حاضر وجود ندارد، اما در آینده ‏ای نزدیک شاهد این اطلاع‏ رسانی خواهیم بود».

با وجود آنکه «سامانه ثبت دارایی مسئولان» به منظور کنترل و شفافیت دارایی‌ها راه‌اندازی شده، اما افشای عمومی دارایی مسئولان برای جلب اعتماد عمومی، منوط به اصلاح قانون «رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران» است؛ زیرا در حال حاضر، افشای دارایی‌های مسئولان طبق قانون جرم تلقی می‌شود. او که البته به نمایندگی از مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه سخن می‌گفت: نه به‌عنوان سخنگوی این نهاد حاکمیتی، جزئیات این سامانه را این‌گونه اعلام می‌کند./روزنامه شرق


رهبر جمهوری اسلامی: قاطعانه بمب اتم نساختیم


زنگنه: بابک زنجانی یک میلیارد و پانصد میلیون دلار بدهکار است

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران بدهی بابک زنجانی، تاجر ایرانی که هم اکنون در زندان به سر می‌برد را یک میلیارد و پانصد میلیون دلار اعلام کرده است.

Image result for ‫زنگنه بابک زنجانی‬‎

به گفته وزیر نفت ایران  اصل بدهی بابک زنجانی بالای ۲ میلیارد و ۱۰۰میلیون دلار است که تا کنون فقط۶۰۰ میلیون دلار؛ آن هم در ابتدای بازداشت پرداخت شده.

اتهام بابک زنجانی این است که در زمان تحریم‌های وضع شده علیه ایران بر سر برنامه هسته‌ای بیش از دو میلیارد دلار نفت ایران را فروخته اما پول آن را به دولت برنگردانده است.


تماشاگران بازی ایران کامبوج؛ ۳۵۰۰ زن و ۲۵۰۰ مرد رئیسی: دادگاه‌های سیاسی با هیات‌منصفه برگزار شود

ناصر سراج، نماینده تام الاختیار رئیس قوه‌قضاییه در تعیین اعضاى هیات‌ منصفان سراسر کشور و قاضی دادگستری، اعلام کرد« ابراهیم رئیسی دستور داده از این پس دادگاه جرم‌های سیاسی هم با حضور همین هیات‌‌منصفان برگزار شود.»/ میزان


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول