۱۷ مهر ۱۳۹۸

زنان به آزادی می‌روند اما با «شرایط ویژه»

زیتون–  در نهایت پس از سال‌ها تلاش و کش و قوس‌های بی‌شمار درهای ورزشگاه آزادی به روی زنان باز خواهد شد؛ ۱۸ مهرماه زنان برای اولین بار به تماشای بازی تیم ملی خواهند نشست.

اما فدراسیون فوتبال رویکری در پیش گرفت این حلاوت این «آزادی» در دهن همگان تلخ شود.

پس از بلیت فروشی قطره چکانی و ناکافی٬ حالا خبر از آن می‌رسد که پارکینگ زنان نیز از مردان جدا شده است.

فدراسیون فوتبال امروز (چهارشنبه) با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص حضور زنان در ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار ایران و کامبوج اعلام کرد: علاقمندان باید از طریق پارکینگ اتوبوس‌رانی جنب درب شرقی وارد مجموعه شوند.

بیشتر بخوانید:

تقابل حوزه علمیه و حاکمیت شیعه

در این اطلاعیه آمده است: «بانوان گرامی جهت حضور در ورزشگاه آزادی می‌بایست از طریق پارکینگ اتوبوس‌رانی جنب درب شرقی در این مجموعه حضور یابند.

همچنین بانوان گرامی جهت حضور در ورزشگاه آزادی باید با همراه داشتن کارت ملی و پرینت بلیت مسابقه از ساعت ۱۳:۳۰ وارد پارکینگ اتوبوس‌رانی ضلع شرقی ورزشگاه شوند.»

فدراسیون فوتبال همچنین تاکید کرده است: «بدیهی است، اشخاصی که موفق به خرید بلیط نشده‌اند به هیچ عنوان نمی‌توانند در ورزشگاه حضور یابند. رعایت کلیه موارد، مقررات و تعهدات قید شده در هنگام خرید بلیت مسابقه برای کلیه تماشاگران محترم الزامی است.»

برخی از زنانی که نتوانسته بودند بلیت این بازی را تهیه کنند٬ قصد داشتند به ورزشگاه بروند تا شاید با فشار ناظر فیفا بتوانند به تماشای بازی بنشینند.

شب گذشته نیز تصاویری از نصب فنس‌های بلند در اطراف جایگاه‌های زنان تصاویری منتشر شده بود.

انتشار این تصاویر با شگفتی افکار عمومی مواجه شد؛ گویی زنان موجوداتی غریب هستند و مردان وحشی‌هایی که برای جدا کردن آن‌ها از هم فنس لازم است.

از سوی دیگر نامه‌هایی با مهر محرمانه‌ای که «مهدی تاج» رییس فدراسیون فوتبال برای «عبدالعلی علی‌عسگری» رییس سازمان صداوسیما و بعد حراست این سازمان برای معاونت‌های شبکه‌های مختلف رادیو و تلویزیون ارسال کرده‌اند نشان می‌دهد «قرار بر این است که تصویر حضور زنان در ورزشگاه» از تلویزیون پخش نشود.

ایران وایر خبر داد مهدی تاج  از سازمان صداوسیما خواسته است تا هیچ تصویری از حضور زنان در ورزشگاه را ضبط و پخش نکند: «فدراسیون فوتبال و صداوسیما هماهنگ کرده‌اند که فقط یک یا دو دوربین از جایگاه ویژه زنان تصویربرداری کند که البته قابل پخش هم نیست. گفته‌اند انگار می‌خواهند این تصاویر را برای فیفا ارسال کنند.»

همچنین به برنامه سازان صدا و سیما دستور داده شده که نه روزهای قبل از بازی و نه حتی روز مسابقه هیچ اشاره‌ای به حضور زنان در ورزشگاه نکنیم.»

بازگشت به صفحه اول

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.