رهبر جمهوری اسلامی: حرف اروپایی‌ها پوچ است

زیتون– آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبر گفت: «حرف‌های دولت‌های اروپایی‌ پوچ است و باید به کلی از آنان قطع امید کرد.»

آیت‌الله خامنه‌ای امروز (پنجشنبه) در جلسه‌ای با اعضای مجلس خبرگان رهبری، ضمن خبیث توصیف کردن قدرت‌های اروپایی گفت: «انگیزه های دشمنی اروپایی‌ها با جمهوری اسلامی تفاوت اصولی با دشمنی آمریکا ندارد. اروپایی‌ها در ظاهر به عنوان میانجی وارد می شوند و حرف های طولانی هم می‌زنند اما همه آنها پوچ است.»

او همچنین تاکید کرد که آمریکا و اسرائیل تنها کشورهایی هستند که نباید با آنها مذاکره کرد و دیپلمات‌های ایرانی همچنان می‌توانند به تعامل با اروپا ادامه دهند، اما با توجه به اینکه اقدامی عملی در جهت بی اثر کردن تحریم‌های آمریکا نکرده‌اند، «مطلقا نباید به آنها امید داشت و اعتماد کرد.»

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه با اشاره به نارضایی‌های سیاسی در فرانسه و بریتانیا گفت: «در شرایط افول تمدن غرب باید “از این موقعیت استفاده کرد.»

آیت‌الله خامنه‌ای همچنین موضع آمریکا و اروپا در مواجهه با ایران را به صف آرایی دشمنان و شیاطین تشبیه کرد.

با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران، آلمان، بریتانیا و فرانسه، به حفظ برجام و تلاش برای باز کردن راه معامله با ایران متعهد مانند، اما جمهوری اسلامی همچنان در صادرات نفت و دسترسی به نظام بانکی جهانی با مانع روبرو است.

رهبر جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: «نیروهای مومن و انقلابی نباید با برچسب‌های تند و افراطی طرد شوند و باید در همه جا و در مقابل تعرض‌ها حمایت شوند.»

او افزود: « چنین افرادی باید در مراکز حساس حضور داشته باشند و به کار گرفته شوند چرا که آنها همان کسانی هستند که در قضیه ۹ دی ۸۸ و یا در قضایای سال ۹۶ با آن حرکت عظیم وارد میدان شدند و دشمنان را ناکام گذاشتند.»

آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه گفت که درون طیف نیروهای انقلاب، اختلاف سلایق افراد با یکدیگر نباید به مخالفت و معارضه منجر شود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

 1. اروپای امروز ضعیف و بی اراده، و ترسو، و یا حداقل منافق و دروغگوست.
  همدست ساکت آمریکا در اشغال عراق و افغانستان و لیبی بوده و شریک جرم های منحط ترین رژیم منطقه، عربستان، در ایجاد جنگ داخلی در سوریه و یمن.
  عدو شود سبب خیر، اگر خدا خواهد.
  نتانیاهو ، جیغ میزند که الان ۴ پایتخت عربی، بغداد، دمشق، بیروت، و صنعا زیر بلیط ایران است.
  تقصیر نفهمی و خباثت خود آنهاست.
  ان الله لا یغیر بقوم حتی یغیروا بانفسهم.
  اینطوری هم میشود دید!
  به امید صلح و دوستی میان مردم جهان سوم و …

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در میهن بلازده ما، خبر درگذشت بانو زرین‌دخت عطایی (سحابی) بسی بر عمق تأثر و تأسف

ادامه »

پیرمرد لاغر و خمیده بود، یک پایش لنگ می‌زد، پیراهن چروک و پیژامه‌ای به تن داشت، با کلید به شیشه داروخانه شبانه‌روزی می‌کوبید و

ادامه »

اعتبار بخشی به صدا و سیمایی که هر لحظه از آن امکان پخش اعترافات فردی بی‌گناه وجود دارد چه سنخیتی با دفاع از مظلوم دارد؟ شکستن این خط قرمز اخلاقی و زیر پا گذاشتن این پرنسیب سیاسی چه آورده مهم‌تری می‌تواند برای اردوگاه اصلاح‌طلبی یا مردم بیاورد؟ استفاده از تریبونی که حالا دیگر بی‌رقیب نیست، برای رساندن صدایی سانسور شده که اورجینال و اصل آن را می‌توان در شبکه‌های فراگیر اجتماعی و حتی رسانه‌های دیگر شنید و یا به‌راحتی به گوش مردم رساند چه خاصیتی دارد؟ …

ادامه »