درگیری در دانشگاه علم و صنعت

زیتون- مراسم افتتاح انجمن اسلامی آرمان دانشگاه علم و صنعت ظهر امروز (سه‌شنبه) در آمفی‌تئا‌تر این دانشگاه به تشنج کشیده شد.

پیش از آغاز مراسم افتتاح انجمن اسلامی آرمان دانشگاه علم و صنعت، جمعی از دانشجویان مخالف دولت با در دست داشتن پرچم‌های زرد حزب‌الله لبنان در سالن حضور داشتند و شعار می‌دادند. دانشجویان طرفدار انجمن اسلامی آرمان نیز شعارهایی مطرح می‌کردند.

انجمن اسلامی آرمان، از جمله انجمن هایی بود که در دوران چهارساله دوم ریاست محمود احمدی نژآد بر دولت، تعلیق شد. این انجمن بعد از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ و با تلاش اعضای شورای احیا، احیا شد. اما مراسم افتتاح آن با حضور دانشجویان مخالف انجمن به تشنج کشیده شد. اعضای انجمن آرمان از علی شکوری را و ابراهیم اضغرزاده به عنوان سخنرانان این مراسم دعوت به عمل آورده بودند.

6

پیش از آغاز سخنرانی شکوری‌راد دانشجویان مخالفان انجمن، دست‌نوشته‌هایی مبنی بر فتنه‌گر عاشورا اعدام باید گردد، در دست داشتند. مخالفان پرچم دول خلیج عربی را تکان می‌دادند. در یکی از پوستر‌ها نیز تصویر علی شکوری‌راد با جمله wanted Dead or alive (تحت پیگرد؛ مرده یا زنده) به چشم می‌خورد.

شکوری‌راد در قسمتی از سخنان خود خطاب به برخی از دانشجویان مخالف گفت:« شما که طرفدار جمهوری اسلامی هستید بدانید که نقد یک نعمت است و این صحبت امام است در دولت گذشته که منتقدان در حاشیه قرار گرفتند و نهادهای مدنی تضعیف شدند و روزنامه‌های مخالف بسته‌ شدند. آنچه که به بار آمد غارت بود و این غارت نه فقط دولت اصولگرایان که نظام جمهوری اسلامی را خدشه دار کرد. آیا این زیبنده نظام جمهوری اسلامی است؟» در این هنگام یکی از دانشجویان بسیجی فریاد زد بله! شکوری‌راد در پاسخ گفت کسی که بله می‌گوید باید از بزرگ‌تر خود اجازه گرفته باشد که این پاسخ بار دیگر موجب تشنج در سالن شد.

ایلنا خبر داد که سخنرانی ابراهیم اصغرزاده نیز توسط عده‌ای به تشنج کشیده شد. با وجود اینکه قبل از سخنرانی اصغرزاده، حراست دانشگاه برخی وسایل خطرناک که عده‌ای همراه خود داشتند را از آنها گرفتند، اما چندبار بعضی از این افراد به سمت تریبون حمله کردند تا ابراهیم اصغرزاده را کتک بزنند که با ممانعت دانشجویان این دانشگاه، چنین اتفاق نیفتاد. هنگام متشنج شدن اوضاع، دانشجویان فریاد می‌زدند «گفت‌وگو». اصغرزاده در پاسخ به شعارهایی که از سوی مخالفان سر داده می شد، پاسخ داد که به اندازه چهار میلیون رای‌تان صحبت کنید.

 

عده‌ای از حاضران در این مراسم با سر دادن شعار حزب‌الله حزب‌الله سعی در نیمه‌تمام گذاشتن سخنرانی اصغرزاده داشتند – که موفق هم شدند- و اصغرزاده در پاسخ به آنها می‌گفت که همه مردم ایران حزب‌الله است، نه افراد بی‌هویت.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »