ابوالفضل قدیانی: نامه کروبی استیضاح رهبری است

زیتون– ابوالفضل قدیانی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و زندانی سیاسی قبل و بعد از انقلاب، با انتشار بیانیه ای سرگشاده از مهدی کروبی و در خواست او برای برگزاری دادگاه حمایت کرد. قدیانی در این نوشته ضمن تصریح این که نمی‌توان از قوه قضاییه انتظار عدالت داشت، تاکید کرده است: «از نخبگان انتظار می‌رود که در مقابل استبداد دینی مقاومت کرده و کوشش کنند که مطالبه برداشتن حصر رهبران جنبش سبز آقایان موسوی، کروبی و خانم رهنورد و آزادی زندانیان سیاسی فراموش نشود.»

متن این بیانیه که در سایت کلمه منتشر شده، به این شرح است:

بسمه تعالی

هو خیرالحاکمین

نامه شجاعانه و مسئولانه آقای کروبی یکی از رهبران جنبش سبز به آقای حسن روحانی رییس جمهور، خواندنی و عبرت‌آموز است. این نامه اگرچه خطاب به آقای روحانی است اما در حقیقت مخاطب آن شخص آقای خامنه‌ای و مضمون آن استیضاح وی است. موضوعاتی که در این نامه طرح شده همه حاکی از حقایق تلخی و ظلمی است مسلم که توسط حاکمی مستبد و متکبر با مدیریتی مخرب، ویرانگر و همیشه طلبکار بر این ملت مظلوم رفته است.

موارد مطروحه در نامه اندکی از جرایم ارتکابی مستبد حاکم بر ایران است که خود کیفرخواستی است روشن و گویا جهت محکومیت وی. متاسفانه این جرایم همچنان ادامه دارد و یکی از تازه‌ترین آنها کارشکنی علیه دولت و ایجاد سد و مانع بر سر راه تداوم برجام و جلوگیری از تسری آن در عرصه اقتصاد و به خصوص سیاست داخلی است. حملات تند و تیز ایشان به آقای حسن روحانی در ارتباط با برجام ۲ نیز حاکی از این نگرانی شدید است.

به نظر می‌رسد که این خود ترفندی برای فلج کردن دولت در حوزه اقتصاد است که در نهایت نارضایتی مردم بیشتر و بیشتر شود تا شاید خودکامگان بتوانند سوار بر موج خشم و نارضایتی اقشار آسیب پذیر و محروم جامعه، در انتخابات ریاست جمهوی ۹۶ هرچه بیشتر از آراء آقای روحانی بکاهند و فردی شیاد و عوام فریب مانند آقای احمدی نژاد را بر کرسی ریاست جمهوری بنشانند.

کاش در این سرزمین دستگاه قضایی مستقلی وجود داشت که عدالت و انصاف در آن مرعا بود؛ در آن صورت می شد امیدی به اجرای عدالت داشت. اما در حال حاضر دستگاه قضایی بطور مطلق تحت سیطره رهبر است و انتظار عدالت از آن آرزویی بیش نیست.

البته نمی‌توان از این قوه قضاییه انتظار عدالت داشت اما از نخبگان می‌توان انتظار مقاومت در مقابل استبداد دینی به قدر مقدور و حمایت از نامه آقای کروبی که موضوعات مندرج در آن غیرقابل انکار و تکذیب است را داشت و امید است با اندکی تغییر در استراتژی انفعال به هر شکل ممکن حمایت خود را از این نامه اعلام نمایند و گام‌هایی در جهت ایستادگی در مقابل استبداد بردارند و کوشش کنند که مطالبه برداشتن حصر رهبران جنبش سبز آقایان موسوی، کروبی و خانم رهنورد و آزادی زندانیان سیاسی فراموش نشود.

من الله توفیق

ابوالفضل قدیانی

سی ام فروردین ۱۳۹۵

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی ازگیدئون لوی، تحلیلگر برجسته روزنامه هاآرتص را منتشرکردند: “من اشغالگری های

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی

ادامه »