دو شبکه مرتبط با دولت ایران و سپاه پاسداران توسط آمریکا تحریم شد

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که چند فرد و شرکت مرتبط با سپاه پاسداران ایران را تحریم کرده است.

در اطلاعیه وزارت خزانه‌داری آمریکا در این باره آمده است که یک شبکه ارتباطی سپاه پاسداران با شرکتی در هنگ ‌کنگ به مدیریت فردی به نام حامد دهقان تلاش کرده‌اند با دور زدن تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی فناوری و تجهیزات در اختیار سپاه و دولت ایران قرار دهند.

از شرکت دیگری با مدیریت فردی به نام سید حسین شریعت نیز در این اطلاعیه نام برده شده که در تهیه تجهیزات مرتبط با آلومینیوم برای نیروهای نظامی ایران دست داشته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در اطلاعیه خود گفته است که این شرکت‌ها به دلیل تامین فناوری، و قطعات و مواد خام که در در برنامه هسته‌ای و موشکی ایران به کار می‌رود تحریم شده‌اند./دویچه‌وله فارس


 


پارلمان بریتانیا برای یک ماه تعلیق شد

ملکه الیزابت روز چهارشنبه ششم شهریور با طرح بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، برای توقف فعالیت پارلمان این کشور به مدت یک ماه موافقت کرد.

بر اساس بیانیه دربار سلطنتی بریتانیا، پارلمان این کشور در روزی بین ۹ و ۱۲ سپتامبر تعطیل خواهد شد که این تعطیلی تا ۱۴ اکتبر ادامه خواهد داشت.

این بیانیه می‌گوید: «بر اساس فرمان صادره از سوی ملکه، پارلمان نباید در روزی زودتر از دوشنبه ۹ سپتامبر و دیرتر از پنجشنبه ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹ تعطیل شود و این تعطیلی تا روز دوشنبه ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹ ادامه خواهد یافت».

آقای جانسون روز چهارشنبه با ملکه الیزابت گفت‌وگو کرد و از او خواست تا به کار پارلمان در ماه سپتامبر پایان دهد.

نمایندگان مخالف می‌گویند که هدف دولت از تعطیلی پارلمان، محدود کردن زمان برای ارائه طرح‌هایی به منظور جلوگیری از برگزیت بدون توافق است.

با این حال، جانسون به خبرنگاران گفته است که «نمایندگان پارلمان فرصت زیادی برای بحث درباره اتحادیه اروپا، برگزیت و سایر مسائل دارند»./رادیو فرداقاتل امام جمعه کازرون اعدام شد

حمید درخشنده، قاتل امام جمعه کازرون پس از تایید حکم قصاص در دیوان عالی کشور اعدام شد. این حکم صبح چهارشنبه ۶ شهریورماه در مرکز شهر کازرون اجرا شد.

محمد خرسند، امام جمعه کازرون چهارشنبه ۸ خردادماه در برابر خانه خود مورد حمله فردی مسلح به چاقو قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان در اثر شدت جراحات درگذشت. بر اساس گزارش‌ها حمید درخشنده با لباس عزاداری در برابر خانه امام جمعه منتظر او می‌ایستد و با اصرار بر گرفتن عکس سلفی یادگاری، با چاقو به مقتول حمله می‌کند./خبرگزاری فارسآمریکایی‌ها شرایط مذاکره با ایران را شرح دادند

در پی ابراز تمایل رئیس‌جمهوری آمریکا برای ملاقات با رئیس جمهوری ایران در صورت وجود شرایط مساعد و رد این ملاقات از سوی حسن روحانی، مایک پومپئو و جان بولتون، وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در مورد انتظارات و شرایط چنین ملاقاتی اظهارنظر کرده‌اند.

Risultati immagini per ‫پومپئو‬‎

پومپئو در مورد چنین ملاقاتی گفت: «ایران یک کشور متعارف باشد، مردم ایران در تلاش برای تغییر رفتار رهبران خود موفق باشند و وقتی چنین چیزی انجام شود، ما با خوشنودی سر میز مذاکره خواهیم نشست. ما همچنین می‌خواهیم که ملت ایران ملتی موفق باشد.»

جان بولتون هم تاکید کرده است که تمایل رئیس جمهوری برای مذاکره به منزله تغییر موضع ما نیست.

به گفته او «البته اگر توافق جامعی به دست بیاید، تحریم‌ها در آن مرحله برچیده می‌شود و هرگاه رژیم ایران مایل به گفتگو در چنین راستایی باشد، ملاقاتی هم صورت خواهد گرفت.»/بی‌بی‌سی


دادستان تهران: پگاه آهنگرانی به دلایل اتهام امنیتی  ممنوع الخروج شده


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول