مرضیه امیری به ده سال و شش ماه حبس محکوم شد

زیتون– مرضیه امیری٬ روزنامه نگار٬ به ۱۰ سال و شش ماه حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد.

او  در تجمع روز کارگز در مقابل مجلس بازداشت شده بود.

https://twitter.com/samira__amiri/status/1165174681344847872

۶ سال از حبس این روزنامه نگار زندانی قابل اجرا خواهد بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مرضیه امیری، در تاریخ ۲۲ مردادماه برگزار شده بود.

رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، قاضی مقیسه٬ مرضیه امیری را به حبس و شلاق محکوم کرد.

غلامحسین اسماعیلی روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت درباره این‌که مرضیه امیری اجازه دیدار با وکیل را ندارد، گفت که «عمل مجرمانه در حوزه امنیت به او نسبت داده شده است و در این زمینه هر وکیلی نمی‌تواند وکالت کند.»

مرضیه امیری روزنامه نگار و دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران برای پیگیری وضعیت بازداشت شدگان روز جهانی کارگر به سمت بازداشتگاه وزرا رفته بود که در آن‌جا دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. آقای خامنه ای و شریکانش برای ادامه این حکومت ضد مردمی و سراسر خسارت برای ملت ، از تباه کردن عمر جوانان در زندانها برای یک اعتراض ساده واهمه ای ندارند. مگر برای کشتار و سرکوب مردم از پیرو جوان واهمه دارند ؟
    این قدرت و ثروت نابحق و نامشروع تا چه اندازه بکام این پیرمردان نزدیک به مرگ شیرین است که غافل از مرگ ، این همه خسارت جانی و مالی در داخل و خارج به مردم تحمیل می کنند ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »