دوچرخه سواری زنان «دیگر» منع قانونی ندارد

زیتون– روز گذشته برخی کاربران در شبکه های اجتماعی از محدودیت استفاده از دوچرخه‌های اپلیکیشن بیدود در تهران برای زنان خبر دادند.

بر اسن اساس افرادی که قصد استفاده از دوچرخه‌های «بیدود» را دارند در روند ثبت نام و پس از تعیین جنسیت «زن» با «خطا» روبرو می‌شوند و قادر به ادامه ثبت نام این دوچرخه ها نیستند.

https://twitter.com/sepifall/status/1163165248473444354?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1163165248473444354&ref_url=https%3A%2F%2Fir.voanews.com%2Fz%2F1696

امروز علی پیرحسین لو، مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در امور اجتماعی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی در واکنش به این اخبار در توییتی اعلام کرد: «شهرداری نه برای دوچرخه‌های خودش محدویت استفاده خانم‌ها تعیین کرده نه برای دوچرخه‌های بیدود. دوچرخه سواری زنان منع قانونی ندارد.»

در همین رابطه غلامحسین اسماعیلی٬ سخنگوی قوه قضاییه٬ نیز در پاسخ به سوالی درباره دوچرخه‌سواری زنان گفت: «دوچرخه‌سواری برای ما موضوعیت ندارد بلکه آنچه موضوعیت دارد عفاف و حجاب است. بی‌حجابی در داخل خودرو یا بی‌حجابی روی موتور و دوچرخه هیچ تفاوتی ندارد بنابراین دوچرخه‌سواری برای ما موضوعیت ندارد بلکه آنچه موضوعیت دارد، رعایت عفاف و حجاب است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. این هنوز از نتایج سحر است ، بتدریج خیلی از چیزها منع قانونی نخواهند داشت ، همگام با ریختن پشم نظام مقدس !

  2. لطفا سانسور نفرمایید
    من همبن دو روزه پیش خانمی را سوار
    بر دوچرخه دیدم در یکی از خیابان های مرکزی شهر فکر کردم شلوار نپوشیده بحدی افتضاح بود که باورم
    نمیشد. از قدیم گفتند تخم مرغ دزد
    شتر دزد میشود. همه چیز بتدریج و ارام ارام انجام میشود. ضمنا جریان تخم مرغ دزد شتر دزد میشود موضوعیت دارد

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش از نیمی از این سن هم مشغول تحصیل در ایران تا

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی

ادامه »