نفتکش آدریان دریا ۱ پس از رفع توقیف به سوی یونان حرکت کرد

نفتکش ایرانی گریس۱ که به مدت شش هفته در جبل‌الطارق توقیف شده بود، پس از رفع توقیف امروز (دوشنبه ۲۸ مرداد) به سوی یونان به حرکت درآمد.

این خبر را خبرگزاری آلمان به نقل از یک سایت رهگیری دریایی بین‌المللی گزارش داده است.

این نفتکش تاکنون گریس۱ نام داشته است و حال مقامات جمهوری اسلامی آن را آدریان دریا ۱ می‌نامند.

داده‌های رهگیری دریایی می‌گویند که این نفتکش در ساعت ۲۳ یکشنبه ۱۸ اوت به سوی بندر کالاماتا حرکت کرده است. مقامات یونان تاکنون در این باره موضع‌گیری نکرده‌اند.

این نفتکش حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت سبک است که گمان می‌رفته مقصد آن سوریه باشد. پس از آنکه مقامات جمهوری اسلامی تضمین دادند که مقصد نفتکش سوریه نیست، این کشتی رفع توقیف شد./دویچه ولهعلم الهدی: علیه موسیقی روایت نداریم

احمدعلم‌الهدی با طرح سوالی با این عنوان که چه دلیلی بر حرمت صدایی که از ابزار صادر می‌شود، داریم، بیان کرد: اولا این که ما علیه موسیقی روایت نداریم، اما روایاتی داریم که در استعمال ابزار موسیقی حرام خوانده شده است.

امام جمعه مشهد که در «آیین معرفی درسنامه غنا و موسیقی؛ متن درس خارج فقه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» سخن می‌گفت، در خصوص بحث غنا و موسیقی اظهار کرد: نباید در موضوع موسیقی سردمدار فسق و فجور باشیم. باید وضعیت دنیای امروز را در بحث موسیقی در نظر بگیریم. اما آنچه نکته بد به حساب می‌آید، آن است که برخی از بزرگان ما در روحانیت به سمتی می‌روند که باعث ترویج فسق و فجور می‌شوند و لذا باید حواسمان باشد که اگر جایی به یک مبنای فقهی رسیدیم، باعث ترویج فسق و فجور نشویم.

او ادامه داد که علی‌ای حال، این جریان موسیقی، جریان هماهنگ با توسعه فسق و فجور بوده و این خاصیت امروز است و نباید حکم حلیت به همه چیز داد و سرمدار آن شد، اما از لحاظ فقهی مساله موسیقی و غنا قابل بررسی است./ایسنابنای دولت این است که ماجرای مازیار ابراهیمی تکرار نشود

علی ربیعی، سخنگوی دولت، درباره آزادی مازیار ابراهیمی، متهم به ترور دانشمندان هسته‌ای، گفت: «این اتفاق در دولت ما رخ نداده است. ما نیز اطلاعی از این پرونده نداریم.»

ربیعی در نشست خبری هفتگی گفت: «در گفت‌وگوهایی که درباره پرونده مازیار ابراهیمی داشته‌ام، اعترافاتی از سوی افرادی انجام شده که درست هم بوده است، ولی اعترافاتی هم انجام شده که کار کارشناسی درباره آنها انجام نشده است.»

علی ربیعی افزود: «کارشناس این پرونده‌ها، کارشناس ضدجاسوسی نبوده است و کارشناسان حوزه دیگری بوده‌اند که در این پرونده کار کرده‌اند.»

ربیعی در این نشست هم‌چنین از دلجویی و عذرخواهی افرادی که در آن موقع تحت شکنجه مجبور به اعتراف شده‌اند، خبر داد و گفت: «بنای این دولت آن است که در دستگاه‌های زیرمجموعه‌اش چنین اتفاقاتی رخ ندهد و تکرار نشود.»

سخنگوی دولت هم‌چنین افزود وقتی کار غیرکارشناسی در خصوص چنین پرونده‌هایی صورت می‌گیرد، چنین تبعاتی را هم شاهد خواهیم بود./ایرنامدیرعامل ایران‌خودرو برکنار شد

علی ربیعی، سخنگوی دولت٬اعلام کرد هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو، «به دلیل تغییر قیمت» از مقام خود برکنار شده است.

سخنگوی دولت به نقل از وزیر صمت گفت هاشم یکه‌زارع از مدیرعاملی ایران‌خودرو برکنار شده و عباس علی‌آبادی جایگزین او می‌شود.

علی ربیعی در توضیح دلیل برکناری مدیرعامل ایران‌خودرو گفت که وی «به صورت عمدی و بدون هماهنگی» قیمت محصولات این شرکت را افزایش داده است.

سخنگوی دولت در عین حال گفت باید بررسی شود که این افزایش قیمت آیا «اشتباه نرم‌افزاری» بوده است یا «خطای شخصی.»/تسنیمواکنش شهردار تهران سگ کشی در کهریزک

پیروز حناچی٬ شهردار تهران٬ در واکنش به کشتن سگ‌ها در کهریزک گفت: «تصاویری که منتشر شده مربوط به سال ۱۳۹۶ است ولی ما به تأسی از پیامبر اسلام به همه مخلوقات خدا احترام می‌گذاریم.»

شهردار تهران ادامه داد: «من دستور دادم این موضوع بررسی شود. پیمانکاری که نسبت به آن اعتراض وجود داشت خلعیت کردیم تا حساسیت نسبت به این موضوع کم شود. همچنین به همکاران خودم تذکر جدی دادم و این موضوع الان در حال بررسی است.»/ایسنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول