الهام احمدی از دراویش زن زندانی آزاد شد

الهام احمدی، از زنان درویش گنابادی محبوس در زندان قرچک ورامین که به دو سال زندان محکوم شده بود. امروز با پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شد.

خانم احمدی در جریان حادثه گلستان هفتم و حمله به دراویش گنابادی در اسفندماه ۱۳۹۶ بازداشت شده بود.

او در مدت بازداشت در زندان قرچک بارها نسبت به کمبود امکانات و مشکلات موجود برای زندانیان در این زندان اعتراض کرده بود./بی‌بی‌سی فارسیمراجع تقلید مدارس طبیعت را غیر شرعی اعلام کردند

عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست، دلیل تعطیل شدن مدارس طبیعت در ایران را مخالفت مراجع تقلید شیعه و وزارت اطلاعات اعلام کرد.

پیش از این رییس سازمان حفاظت از محیط ‌زیست دستور داده مدرسه طبیعت پردیسان تعطیل شود. این مدرسه مرداد سال ‌۹۶ فعالیت خود را به‌ صورت رسمی در پارک طبیعت پردیسان آغاز کرده بود.

در همین حال حسین وهاب‌زاده، طبیعت‌شناس که از او به عنوان مؤسس مدارس طبیعت در ایران، در اردیبهشت‌ماه گفته بود که از ۸۰ مدرسه فعال طبیعت در ایران بیش از نیمی تعطیل یا نیمه‌تعطیل شده‌اند.

به گفته کلانتری، این مراجع تقلید گفته‌اند که «در مدارس طبیعت ایدئولوژی‌های غیردینی تبلیغ می‌شود. برای مثال سگ به جای خواهر و گربه به جای برادر تلقی می‌شود».

او اضافه کرد: «افزون بر اینها دو ماه پیش وزارت اطلاعات نامه‌ای به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال کرد که در معنای عام دو نفر از بنیانگذاران مدارس طبیعت که نسبت به صدور مجوز این مدارس اقدام می‌کردند، جزو حزب توده بوده‌اند و صلاحیت کار در این حوزه را ندارند.»/ایسناحسن عباسی بازداشت شد

حسن عباسی٬ از چهره‌های معروف و رسانه‌ای اصولگریان٬ بازداشت شد.

او با شکایت وزیر اطلاعات بازداشت شده است. پیشتر حسن عباسی مدعی شده بود که بین «آمدنیوز» و وزیر اطلاعات٬ ارتباطی وجود دارد.خبر بازداشت حسن میرکاظمی تایید شد

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه٬ بازداشت حسن میرکاظمی، از نیروهای لباس شخصی و از بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی، را تایید کرد.

او گفت: «عناوین اتهامی به خاطر اینکه در مرحله تحقیقات مقدماتی است، بعد از رسیدگی اعلام می‌شود.»

حسن میرکاظمی از دستیاران بابک زنجانی بود. او به «حسن رعیت» نیز معروف است.

در جریان اعتراضات ۱۳۸۸ تصویری از یک راکب موتور در حالی که دست به سلاح برده بود منتشر شد که ادعا می‌شود حسن میرکاظمی است./خبرگزاری میزانخبر فیلتر اینستاگرام صحت ندارد

غلامحسین اسماعیلی٬ سخنگوی قوه قضاییه٬ در نشست خبری امروز سخنگوی قوه‌قضائیه در پاسخ به سوالی درباره مطرح شدن برخی اخبار مبنی بر فیلترشدن اینستاگرام به نقل از معاون اول دادستان کل کشور، این خبر را تکذیب کرد.

او در این رابطه گفت: «انتظار بر این است جامعه رسانه‌ای ما اخلاق حرفه‌ای و سازمانی خود را به نحو شایسته مراعات کنند. مایه تاسف و تعجب است که اخباری تحت عنوان اخبار قضایی نقل می‌شود که به هیچ عنوان چنین خبری ابراز نشده است. در مقطعی که دادستان کل کشور معاون اول ندارد و هنوز فردی برای این سمت انتخاب نشده، خبری منتسب به معاون اول دادستانی کل نقل می‌شود که بیانگر این است که برخی افراد فعال در رسانه‌ها و فضای مجازی، اخلاق حرفه‌ای را مراعات نمی‌کنند. این خبر صحت ندارد و چنین خبری هم اعلام نشده است. بر فرض اگر چنین کسی می‌بود و چنین خبری را اعلام می‌کرد، مواضع قوه قضائیه به شمار نمی‌آید. موضع قوه‌قضائیه آن است که سخنگوی قوه قضائیه یا رییس قوه قضائیه در ملاقات‌ها و دیدارهای خود اعلام کنند و سایر مطالبی که مدیران قضایی اعلام می‌کنند، نظر شخصی خودشان است.»

اسماعیلی افزود: «اجازه دهید اخبار قضایی از مجاری رسمی اعلام شود و گمانه زنی‌ها کمکی به اطلاع رسانی افکار عمومی نمی‌کند.»خبرگزاری تسنیمچند تن ازکارگر نیشکر هفت‌تپه «به شلاق و حبس تعلیقی» محکوم شدند

چند تن از کارگران این شرکت در دادگاه شوش به هشت ماه حبس تعلیقی و تحمل ۲۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

در این گزارش به تعداد این کارگران اشاره نشده است.

پیشتر‌ همزمان با محاکمه اسماعیل بخشی، ‌نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه،‌ در دادگاه انقلاب تهران،‌ اعلام شد که تعدادی از کارگران این شرکت در دادگاهی در شوش محاکمه شده‌اند.

در جریان اعتصاب و تجمع‌های کارگران نیشکر هفت‌تپه در پاییز سال گذشته، ‌ده‌ها تن از کارگران این واحد کشاورزی – صنعتی بازداشت و پس از چندین روز با وثیقه آزاد شده بودند./کانال تلگرامی مستقل کارگران هفت‌تپه


بازگشت به صفحه اول