دستگیری یک زن در ایران به اتهام «دفن سگ در مسجد»

فرمانده سپاه ناحیه سلمان رشت از دستگیری عاملان دفن یک سگ در یکی از مساجد بخش سنگر شهرستان خبر داد.

سرهنگ احمد نقدپور گفت: «متهمان زنی ۵۱ ساله اهل سنگر و دو مرد اهل رشت هستند.»

او گفت: «زن سنگری چندی پیش به همراه دو همدستش برای سگش مراسم تشییع گرفته و آن را به عنوان اینکه فرزندش است کفن پوشانده و در مسجد زادگاه پدری‌اش روستای امشه بخش سنگر دفن کرده بود.»

به گفته نقدپور، شاکیان این زن هیات امنا مسجد و سپاه ناحیه سلمان رشت هستند.

بنا بر این گزارش، سگ دفن شده شش ساعت پس از دفن «نبش قبر شده است.»/خبرگزاری صدا و سیمای ایران از گیلانظریف: آمریکا خلیج فارس را به انبار باروت آماده اشتعال تبدیل کرده

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، درباره مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه هشدار داده و گفته است که فروش تسلیحات آمریکا منطقه خلیج فارس را به «انبار باروت آماده اشتعال» تبدیل کرده است.

محمدجواد ظریف که به قطر سفر کرده بود، در گفت‌وگو با شبکه الجزیره هشدار داد که ورود ناوهای بیشتر به خلیج فارس باعث ناامنی منطقه خواهد شد.

وزیر امور خاجه ایران در دیدار با امیر و وزیر خارجه قطر هم هرگونه ائتلاف نظامی خارجی در خلیج فارس را «از پیش شکست خورده» دانست.

بعد از حوادث اخیر در خلیج فارس و توقیف یک نفتکش با پرچم بریتانیا از سوی سپاه پاسدران، آمریکا از کشورهای دیگر دعوت به تشکیل یک ائتلاف برای تامین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز کرده است./ایسناسلب حضانت از والدین کودکان کار که ۳ بار پذیرش شوند

استاندار تهران خبر از آن داد که در مورد بچه‌های ایرانی اگر کودکی بیش از ۳ بار با یک ویژگی پذیرش شود سلب حضانت از خانواده انجام می‌شود و کودک تحویل بهزیستی می‌شود.

او در این رابطه توضیح داد که مشکلی که در این حوزه وجود داشت این بود که وقتی این کودکان پذیرش می‌شدند با مراجعه خانواده‌ها مجبور به تحویل کودکان بودیم. در مورد کودکان اتباع خارجی نیز وزارت امور خارجه باید حکم می‌داد، خوشبختانه با جلساتی که با قوه قضاییه برگزار شد امروز در مورد بچه‌های ایرانی اگر کودکی بیش از سه بار با یک ویژگی پذیرش شود سلب حضانت از خانواده انجام می‌شود و کودک تحویل بهزیستی می‌شود. در مورد اتباع نیز اگر به صورت فردی به ایران قاچاق شده باشند، به مرز بازگردانده و از کشور طرد خواهند شد، در این حوزه اعتقاد به استمرار کار داریم و قطعا در این مسیر به نتیجه مطلوب خواهیم رسید./خبرگزاری مهرمهدی حاجتی از شورای شهر شیراز اخراج شد

در حالی مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز به زندان و تبعید محکوم شده، فرماندار شیراز از مشخص شدن جایگزین او در شورای این شهر خبر داده است.

محمدرضا امیری، فرماندار شیراز ضمن اعلام این خبر گفت که از دومین عضو علی البدل این شورا برای جایگزینی دعوت شد که این شخص نپذیرفت و دوباره از نفر سوم که «محمدتقی تذروی» است دعوت شد و بناست، در اولین جلسه آینده این شورا معارفه و رسما جایگزین حاجتی شود.

مهدی حاجتی مهر ماه سال گذشته در حساب کاربری خود درباره تلاشش برای آزادی دو شهروند بهایی نوشت: «ده روز گذشته را به هر دری زده‌ام تا دو دوست بهایی بازداشت شده آزاد گردند و به نتیجه نرسیده‌ام. نسل ما موظف است مادامی که مقابل دشمنان خارجی ایستاده است، در تلاش برای اصلاح رویه‌های قضایی و سایر اموری که عدالت اجتماعی را به خطر انداخته، کم نگذارد.»

او بعد از انتشار این توئیت مدتی بازداشت بود و بعد از آزادی هم، تا مدتی اجازه حضور در شورا را نداشت.

اما چندی بعد «زهره رستگار» همسر مهدی حاجتی در۱۲ خرداد، از بازداشت آقای حاجتی برای اجرای حکم یکسال زندان خبر داد./ایرنا


بازگشت به صفحه اول