? حسن میرکاظمی٬ از لباس شخصی‌های سال ۸۸ ٬ بازداشت شد

زیتون– حسن میرکاظمی٬ معروف به حسن رعیت٬ بازداشت شد.

به گزارش «زیتون» حسن میرکاظمی که از بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی و نیروهای لباس شخصی است٬ روز گذشته (دوشنبه) بازداشت شده است.

حسن میرکاظمی مشهور به حسن رعیت از نیروهای موسوم به لباس شخصی، مدیرعامل کارخانه دنیای فلز، پارسیان فلز البرز و لوح فشرده پارس است.

تصاویر زیادی از میرکاظمی در روزهای اولیه بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در رسانه ها منتشر شد که در آن‌ها میرکاظمی مسلح به سلاح کمری به راهبری نیروی موتورسوار برخورد کننده با معترضان می پرداخت.

ماه گذشته خبرگزاری دولت٬‌ایرنا٬ به نقل از ابراهیم رییسی نوشته بود: «پرونده دستیار دیگر بابک زنجانی در قوه‌قضاییه در حال رسیدگی است که نتیجه آن توسط سخنگوی قوه‌قضاییه اطلاع‌رسانی می‌شود.» رییسی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر «صحت‌داشتن یا نداشتن خبر بازداشت «حسن رعیت» دیگر دستیار بابک زنجانی» گفته است: «مواردی که در این مرحله قابل گفتن بود سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده و انشاءالله کار رسیدگی به پرونده دنبال می‌شود.»

پیشتر ایران وایر به نقل از «عدالت‌خواهان» استان گلستان از بدهی ۳۷ میلیون یورویی حسن میرکاظمی به بانک صادرات این استان خبر داده است.

سایت این گروه «عدالت‌خواه» از حجت‌اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات استان گلستان خواسته که «بطور شفاف» در این خصوص «به مردم پاسخ دهد.»

این سایت پرسیده که «چرا تا امروز به‌طور انقلابی نسبت به مطالبه کلان بانک از حسن میرکاظمی بزرگترین بدهکار بانکی» اقدام نشده است.

سایت «عدالت‌خواهان» نوشته که «حسن میرکاظمی یار غار بابک زنجانی از طریق رابط و  به بهانه واردات کالا حدود ۳۷ میلیون یورو از بانک مرکزی صادرات استان گلستان وام ارزی دریافت» کرده است.

آن‌طور که «عدالت‌خواهان» استان گلستان اعلام کرده‌اند در پرداخت این وام «مقررات بانکی به هیچ وجه رعایت نشده و ارز کلانی بطور غیر قانونی از کشور خارج شده است.»

به نوشته این سایت «در قبال ال‌سی‌های باز شده هیچ‌گونه کالایی وارد کشور نشده واساسا معلوم نیست  چه بلایی بر سر سرمایه بیت‌المال آمده است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

5 پاسخ

  1. این که این برادر روزی هفت تیر به دست امنیت را برقرار میکند و ده سال بعد بجرم بدهی کلان بانکی ودستیاری ب ز بازداشت میشود!خودنکنه ایست که وزارت اطلاعات باید بررسی ونگذارد امثال اقایون از فرودگاه ونکوور سردر بیارند.راستی اگر دراین مورد اسیب شناسی کنیم انهم درابتدای دهه پنجم ویکبارزالوصفتان رااز گرده ی ملت جداکنیم

  2. این اقای حسن میر کاظمی ما میشناسیم از بچگی شام نداشت بخوره لات بود تو پارک میخابید اونوقت یکشبه پولدار شد برادرش روح االه میر کاظمی هم همینطور از کجا این همه پول میاره باغ وحش اختصاصی و …. اصلا کجاش رعیته لقبش این لقبو خودش به خودش داده به اطرافیانش هم گفته تکرار کنید فقط پول رو پول میزاره

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد: «آقای خامنه‌ای ترسیده و غمگین است». بعضی از دوستان پیام دادند

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین هزینه ممکن است. این

ادامه »

در آستانه سالگرد جنبش اعتراضی-‌انقلابی و البته مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز زن، زندگی، آزادی هستیم؛ جنبشی پر برکت و تحول‌آفرین که

ادامه »