آمریکا محمدجواد ظریف را تحریم کرد

دولت آمریکا روز چهارشنبه تحریم هایی علیه محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، اعلام کرده است.

این خبر را دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در وبسایت خود اعلام کرده است. در این بیانیه آمده است که آقای ظریف متولد ۱۹۶۰ در معرض «تحریم های ثانویه» قرار می گیرد.کنسرت گروه موسیقی اوهام به دستور مأموران اداره اماکن لغو شد

کنسرت گروه موسیقی «اوهام» با هجوم نیروهای اداره اماکن به «موزیکافه خرابات» در تهران لغو شد، به گفته شاهدان عینی، مأمورین این کافه را نیز پلمب کردند.

این گروه راک پس از بیست سال انتظار، موفق به دریافت مجوز انتشار آلبوم «نهال حیرت» شد و قصد داشت پس از سالها برای طرفدارانش هنرنمایی کند.

اوهام از گروههای ایرانی است که از پیشگامان موسیقی تلفیقی محسوب می شود. آثار آنها ترکیبی از موسیقی راک و ایرانی است و از آثار شعرای کلاسیکی مانند حافظ و مولانا استفاده می کنند.

این گروه در اواخر دهه هفتاد خورشیدی توسط شهرام شعرباف، بابک ریاحی‌پور و شاهرخ ایزدخواه شکل گرفت. آنها به دلیل محدودیت های موجود و مانع تراشی های مسئولین، بصورت زیرزمینی فعال بودند و پس از مدتی از یکدیگر جدا شدند.

اعضای اولیه گروه پس از کسب مجوز برای انتشار آلبوم نهال حیرت، قصد داشتند فعالیت های هنری خود را دوباره آغاز کنند و سرگرم برنامه ریزی برای برگزاری کنسرت بودند.ظریف: در صورت آمادگی عربستان آماده گفتگو هستیم

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه٬ گفت: «اگر عربستان سعودی آماده گفتگو باشد، ما همیشه آماده گفتگو با همسایگانمان هستیم.»

او افزود: «ایران هیچوقت در گفتگو را به روی همسایگانش نبسته و نخواهد بست.»/ایلنادعوت سوریه از شرکت‌های ایرانی برای مشارکت در بازسازی

 سفیر سوریه در تهران از شرکت‌های ایرانی برای حضور و سرمایه گذاری در این کشور دعوت کرد.
عدنان حسن محمود در دیدار با مدیرعامل این شرکت از برگزاری شصت و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی این کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
او از شرکت‌های ایرانی برای حضور در این نمایشگاه به منظور سرمایه‌گذاری در روند بازسازی سوریه دعوت کرد و گفت: تسهیلات ویژه‌ای برای حضور شرکت‌های ایرانی در سوریه در نظر گرفته شده است.
حسن محمود با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه ایران افزود: این مساله فرصت همکاری بیشتری برای ایران و سوریه فراهم کرده و با توجه به زمینه‌های فراوان سرمایه‌گذاری در سوریه، شرکت‌های ایرانی می‌توانند از این فرصت‌ها بهره‌مند شوند.
سفیر سوریه در تهران همچنین از شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران خواست تا ضمن حضور در شصت و یکمین نمایشگاه بین المللی سوریه، تجارب خود در اجرای نمایشگاه را در اختیار سوری‌ها قرار دهد./ایرنا


واشنگتن پست: آمریکا معافیت های هسته ای ایران را تمدید خواهد کرد

روزنامه واشنگتن پست آمریکا در گزارشی نوشت؛ دولت ترامپ تصمیم گرفته معافیت های مربوط به فعالیت های هسته ای ایران (در قالب برجام) را تا ۹۰ روز دیگر تمدید کند.

این روزنامه به نقل از ۶ مقام آگاه دولت آمریکا از تصمیم دولت دونالد ترامپ برای تمدید معافیت های هسته ای ایران خبر داده است. این تصمیم در جلسه هفته گذشته در کاخ سفید گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، این تمدید بر اساس پیشنهاد استیون منوشن وزیر خزانه‌داری آمریکا انجام شده در حالی که مایک پمپئو وزیر خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی در قالب کمپین فشار حداکثری مخالف تمدید معافیت‌های هسته ای بوده‌اند، اما در نهایت ترامپ تصمیم به تمدید معافیت گرفته است.

آمریکا هم اکنون از ۷ مورد معافیت برجامی فعالیت های هسته ای ایران، مقید به ۵ مورد آن است و چند ماه پیش، ۲ معافیت هسته‌ای ایران را تمدید نکرد.

بر اساس گزارش واشنگتن پست استدلال وزیر خزانه‌داری در جلسه هفته گذشته درباربه تمدید معافیت ها این بوده که در صورت عدم تمدید معافیت‌های هسته‌ای، آمریکا مجبور به تحریم روسیه، چین و شرکت‌های اروپایی خواهد بود که در پروژه‌های هسته‌ای مرتبط با توافق هسته‌ای ایران فعال هستند.

منوشن از ترامپ فرصت خواسته تا در ۳ ماه آتی به بررسی تاثیرات تحریم های احتمالی علیه شرکت های اروپایی، چینی و روسی بپردازد./صدای آمریکاچهار صفر از پول ملی حذف خواهد شد

علی ربیعی٬ سخنگوی دولت ایران خبر داد که کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در هئیت دولت تصویب شده است.

علی ربیعی گفت که جزئیات این لایحه نیز در جلسات بعدی دولت تصویب و با «دو فوریت» به مجلس ارسال خواهد شد.

این لایحه باید در مجلس تصویب و از سوی شورای نگهبان نیز تائید شود.

عبدالناصر همتی،رییس بانک مرکزی، روز یکشنبه، ۱۶ دی ۹۷ خبر داده بود که لایحه حذف چهار صفر از پول ایران روز شنبه از سوی بانک مرکزی به دولت ارائه شده است./ایلنا


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول