منتشرکننده عکس‌های سدلفور تحت پیگرد قرار گرفت

مصطفی ترک همدانی٬ وکیل مدافع متهمان پرونده سدلفور٬ گفت: «با دستور مقام قضایی، منتشر کننده عکس‌های سدلفور تحت پیگرد قرار گرفت.»

به گفته او با دستور دادستانی رسیدگی و پیگرد منتشرکننده عکس‌های سد لفور به پلیس فتا محول شده است.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه‌قضاییه پیشتر درباره منتشر کننده عکس‌های سدلفور در فضای مجازی گفته بود: انعکاس این موضوع به مقامات قضائی را می‌پسندیم ولی انتشار این تصاویر در فضای مجازی را کسی تأیید نمی‌کند. جایی هم که فیلم و عکس داریم افراد مورد وثوق باید به مراجع ذی ربط منعکس کنند. اگر برخوردی انجام شود از این منظر است./ایرناانتقاد جعفرزاده ایمن‌آبادی از «سخت‌گیری‌ اجتماعی در شرایطی کنونی»

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نایب‌ رییس فراکسیون مستقلین مجلس، به تاثیر برخورد‌های غلط بر ایجاد شکاف میان مردم و حاکمیت تاکید کرد.

او گفت: «اقدامات غلط ما هم شکاف میان مردم و حاکمیت را بیشتر می‌کند، هم عقده‌ها و کینه‌هایی پدید می‌آورد که در مجموع خوب نیست.»

نماینده رشت در مجلس ضمن انتقاد از «سخت‌گیری‌های اجتماعی در شرایطی کنونی»  گفت: «با توجه به شرایط فعلی کشور که با انواع و اقسام تحریم‌ها و دشمنی‌های بین‌المللی مواجه است، باید تنش‌های داخلی را به حداقل رساند.»

او تاکید کرد: «برخورد قهری با بخشی از جامعه در شرایط فعلی اصلا عقلانی نیست.»/ایلنامحاکمه متهمان پرونده محیط زیست از سر گرفته شد

رسیدگی به پرونده فعالان بازداشتی محیط زیست، روز گذشته (شنبه) با برگزاری جلسه دادگاه طاهر قدریان یکی از متهمان این پرونده، از سر گرفته شد.

مادر طاهر قدیریان روز یکشنبه با اعلام این خبر که روز گذشته (شنبه) ۲۲ تیر، جلسه رسیدگی به پرونده فرزندش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

وی افزود: بر اساس آنچه وکیل طاهر گفته، جلسات رسیدگی پایان نیافته و احتمالاً چند جلسه دیگر نیز برگزار می‌شود.

پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی بازداشت شده، ۸ متهم دارد که ۴ نفر از آنها به افساد فی الارض، ۳ نفر به جاسوسی و یک نفر به همکاری با دول متخاصم متهم شدند که طاهر قدیریان از جمله چهار نفری است که با اتهام افساد فی‌الارض مواجه است.

مراد طاهباز، سام رجبی، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، طاهر قدیریان و عبدالرضا کوهپایه متهمان این پرونده هستند که همگی در بازداشت موقت به سر می‌برند.

کاووس سیدامامی نیز از متهمان این پرونده بود که سال ۹۶ در زندان اوین بنابر آنچه توسط مسئولان قضایی اعلام شد، خودکشی کرد./ایرناعلی‌مطهری: دادگاه اراده‌ای برای بررسی مدارک و اسناد محمدرضا خاتمی نداشت

علی مطهری در خصوص دفاعیه و جلسات دادگاه محمدرضا خاتمی گفت: «دفاعیه آقای محمدرضا خاتمی برای دادگاه را خواندم. متنی قوی بود، اما مهم این است که دادگاه اراده‌ای برای بررسی ادعا و مدارک و اسناد ایشان نداشت و حرفشان این بود که ملاک ما نظر شورای نگهبان است که صحت انتخابات را تأیید کرده. سؤال این است که اگر قرار بر عدم بررسی ادعای آقای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند.»

نماینده تهران در مجلس با تأکید بر اینکه ثابت شدن ادعای تقلب در سال ۸۸ به کل نظام آسیب نمی‌زند، تصریح کرد: «ادعای آقای محمدرضا خاتمی و افرادی مانند ایشان این است که در وزارت کشور و در اتاق تجمیع آراء تقلب شده و تعداد قابل توجهی آراء به آراء یکی از نامزد‌ها اضافه کرده اند.»

او ادامه داد که فرضا این ادعا ثابت شود، این امر یعنی تخلف و بلکه تقلب و خیانت افرادی در نقطه حساس سامانه انتخاباتی؛ که‌ای بسا مقامات عالی کشور نیز از آن بی خبر بوده اند و به عبارت دیگر این افراد مقامات عالی کشور را نیز فریب داده اند.

محمدرضا خاتمی افزود: «اگر از این منظر به موضوع نگاه شود هراس قوه قضائیه و مقامات امنیتی و اطلاعاتی از رسیدگی به این موضوع از بین می‌رود؛ بلکه این رسیدگی و تعیین تکلیف را به نفع نظام جمهوری اسلامی خواهند دانست.»/وب سایت جماراناورژانس تهران: مفقود شدن حدود ۱۰ دانش‌آموز در سد لتیان

پیمان صابریان٬ رییس اورژانس تهران٬ از مفقود شدن حدود ۱۰ دانش‌آموز در سد لتیان خبر داد.

پیمان صابریان درباره این حادثه گفت: «حوالی ساعت ۱۲ امروز احتمال غرق شدگی‌ چند دانش‌آموز به سازمان اوژانس اعلام شد که بلافاصله چهار دستگاه آمبولانس به محل حادثه واقع در انتهای اتوبان بابایی به سمت شرق، جاده پارچین، رودخانه خوجیر اعزام شدند.»

او در ادامه با بیان اینکه اطلاعات اولیه حاکی از آن است که حدود ۱۰ دانش‌آموز مفقود شده‌اند اما تعداد دقیق آنها مشخص نیست، گفت: «گزارش‌ها در این رابطه است که این دانش‌آموزان پس از باز شدن سد لتیان مفقود شده و احتمال غرق‌شدن آنها می‌رود.»

به گفته وی، اولین آمبولانس در مدت زمان یک دقیقه به محل حادثه اعزام شد، علاوه بر آن یک اتوبوس آمبولانس و یک بالگرد نیز به محل اعزام شده است./ایسنا


اخبار روز گذشته را اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول