خشم مسئولین از افشاگری نفتی شبکه سه صدا و سیما

زیتون– بیژن زنگنه٬ وزیر نفت٬ در واکنش به نمایش زنده و مستقیم تخلیه نفت یک کشتی حامل نفت ایران در چین در تلویزیون گفت که این اقدام «​پنبه کردن آن چیزی است که ما رشته‌ایم​.»

برنامه صبحگاهی شبکه سه تلویزیون ایران روز سه‌شنبه، ۱۱ تیرماه، تصاویر ماهواره‌ای مربوط به تخلیه نفت نفت‌کش ایرانی سارینا در یک بندر چین را نمایش داد.

در این برنامه همچنین مسیر حرکت این کشتی تا چین نمایش داده شد.

این اقدام بلافاصله واکنش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت و برخی از کاربران این اقدام را افشای اطلاعات «محرمانه» دور زدن تحریم‌های ایران خواندند.

وزیر نفت در این رابطه به ایرنا درباره اعتراضش از مقامات صداوسیما گفت: «گفتند کسانی دیگر قبل از ما این کار کرده‌اند؛ گفتیم تکثیر اشکال رفع اشکال نمی‌کند.»

او اضافه کرد: «بعضی رسانه‌های خارجی دشمن ما هستند و این کار را می‌کنند؛ حتی بازنشر آن کار خوبی نیست و کار خلافی است.»

از سوی دیگر دبیر هیئت نظارت بر صداوسیما از بررسی عملکرد شبکه سه در افشای اطلاعات نفتی ایران خبر داد.

محمدحسین صوفی، دبیر هیئت نظارت بر صداوسیما در پاسخ به سوال ایرناپلاس که آیا هیئت نظارت این موضوع را در دستور کار خود قرار خواهد داد گفت: «در اولین جلسه کاری این موضوع بررسی خواهد شد.»

او تأکید کرد هیئت نظارت بر صداوسیما به شکایت‌ها و مسائلی که تاکنون در این باره مطرح شده است، رسیدگی می‌کند.

صوفی اعلام کرد جلسه بعدی هیئت نظارت بر صداوسیما هفته آینده برگزار می‌شود.

بعد از افزایش انتقادها به اقدام جنجال‌برانگیز برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه سه، روابط عمومی این برنامه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد آنچه این برنامه پخش کرده محرمانه نبود چرا که قبلاً این اطلاعات به صورت گسترده و با زبان انگلیسی در رسانه آمریکایی فایننشال تایمز رسانه‌ای شده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. متاسفانه یک طرز فکر سادیسمی بنام ضرغامیسم از سالیان طولانی در صدا و سیما وجود داشته و هنوز حاکم هست که بارها و بارها شاهد ان بودیم که از طرق مختلف و با نفت ریختن بر اتش حزب یا گروه مقابل را به لجن میکشانند.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »