نامه خانواده فعالان محیط زیست زندانی به رییس جدید قوه قضاییه

هیچ سند و مدرکی از سوی دادسرا و اطلاعات سپاه ارائه نشده است

زیتون– خانواده هشت فعال محیط زیست زندانی در نامه‌ای به رییس قوه قضائیه برای آزادی آنان تاکید کردند.

در این نامه تاکید شده است که با گذشت یک سال و نیم از بازداشت این فعالان، «هیچ سند و مدرکی از سوی دادسرا و اطلاعات سپاه ارائه» نشده است.

بیشتر بخوانید: کاوس سیدامامی اسرائیل را فریب داد

خانواده این هشت فعال محیط زیست زندانی تایید کردند که پس از گذشت نزدیک به دو ماه از نامه قبلی به ابراهیم رئیسی و «بیان تخلفات صورت گرفته در روند رسیدگی به پرونده» اتفاقی رخ نداده و «روند غیرقانونی» متوقف نشده است.

در این نامه «محروم بودن متهمان از وکیل»، «انتقال تمامی بازداشت شدگان به مکان‌های نامعلوم و سوال و جواب‌های تکراری و تهدید و ارعاب پس از پایان تحقیقات و صدور کیفرخواست» از جمله موارد این اقدامات «غیرقانونی» در پرونده فعالان محیط زیستی ذکر شده است.

در جلسات دادگاه این هشت فعال محیط زیستی وکلای تعیین شده از سوی این فعالان محیط زیست حضور نداشتند و تنها سه نفر از وکلای «مورد اعتماد» قوه قضاییه از آنان دفاع کردند.

خانواده فعالان محیط زیست در نامه خود ادامه بازداشت موقت آنان پس از یک سال را «غیر‌قانونی خواندند» و یادآوری کردند که بر اساس ماده ۲۴۲ قانون آئین دادرسی کیفری، «در هر صورت در جرائم موجب مجازات سلب حیات (قتل)، مدت بازداشت موقت از دو سال و در سایر جرائم از یک سال تجاوز نمی‌کند».

در این نامه تاکید شده که با گذشت یک سال و نیم از تشکیل پرونده و پس از قرائت کیفرخواست در دادگاه مشخص شده که «هیچ سند و مدرکی از سوی دادسرا و اطلاعات سپاه ارائه» نشده و تنها به اعترافاتی که «تحت فشار و ارعاب و شکنجه »گرفته شده، استناد شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نامه خانواده فعالان محیط زیست زندانی به رییس جدید قوه قضاییه

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »

More Interesting News

More Interesting News