وزیر امور خارجه ایران: کم مانده بود «تیم ب» ترامپ را به دام جنگ بیندازد

 

 جهانگیری قهر نکرده است

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر معاون اول رییس جمهوری در واکنش انتشار شایعه قهر او از دولت اظهار کرد: جهانگیری در جلسه هیئت دولت شرکت کرده‌است.

محمود نادری در پاسخ به پرسشی درباره انتشار شایعه قهر اسحاق جهانگیری با رییس جمهوری و عدم حضور او در محل کارش گفت که معاون اول رئیس جمهوری در جلسه عصر امروز یکشنبه هیئت وزرا حضور پیدا کرده است.

یک پایگاه خبری ساعاتی قبل در گزارشی مدعی شد که در پی بروز مباحثه ای در جلسه ای در روز شنبه، روحانی خطاب به جهانگیری می گوید که شما و اصلاح طلبان به دنبال سرنگونی دولت هستید. جهانگیری، اما در واکنش به این سخنان روحانی، اظهارات تندی بر زبان نمی‌آورد، اما تصمیم به ترک جلسه را می‌گیرد، اما لاریجانی از او می‌خواهد جلسه را ترک نکند./ایسناکاهش سن اعتیاد در ایران به ۱۶ سال

ایوب سلیمانی٬ جانشین ناجا٬ گفت: «متاسفانه سن اعتیاد در کشور به ۱۶ سال کاهش یافته است.»

سلیمانی ادامه داد: «در ۴۰ سال گذشته بیش از ۱۲ هزار تن انواع مواد مخدر را در کشور کشف کرده‌ایم.»

جانشین ناجا خاطرنشان کرد:« در سال گذشته بیش از ۸۰۰ تن مواد مخدر کشف کردیم.»

سلیمانی تاکید کرد: «حضور ما در مدارس و دانشگاه‌ها فعال است و تلاش می‌کنیم با رویکرد پیشگیرانه در کنار حوزه برخورد با کمک همه دستگاه‌ها، نقشه دشمنان که همانا آلوده کردن جوانان ما است به نتایج خوبی برسیم.»/تسنیمآمریکا دوشنبه تحریم‌های عمده بیشتری را علیه ایران اعمال می‌کند

دونالد ترامپ٬ رییس جمهوری آمریکا٬ در توئیتر، ضمن انتقاد دوباره از توافق هسته‌ای سال ۱۳۹۴ قدرت‌های جهانی با ایران، گفت که روز دوشنبه تحریم‌های عمده جدیدی علیه جمهوری اسلامی اعلام خواهد شد.

ترامپ نوشت، «ایران نمی‌تواند تسلیحات هسته‌ای داشته باشد! با طرح وحشتناک اوباما، آنها در فاصله کوتاهی فقط در چند سال در مسیر خود به سمت [سلاح] هسته‌ای قرار می‌گرفتند، و راستی‌آزمایی موجود هم قابل قبول نیست.»


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول