ادامه تقدیر از راننده اسنپی که مسافر خود را در میانه راه پیاده کرد

زیتون ـ غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران امروز در نشست خبری خود از راننده‌ای که یک مسافر زن را به دلیل «بدحجابی» از خودروی خود پیاده کرده بود، تقدیر کرد.

اسماعیلی امروز سه‌شنبه ۲۱ خرداد در نشست خبری خود در این باره گفت: «برادر عزیز راننده‌ای که در برابر یک عمل ناهنجار احساس مسئولیت کرد و امر به معروف کرد و دیدیم که اقدام او چقدر اثربخش بود، بگونه‌ای که هم شرکت مزبور و هم خود فرد، وقتی این اقدام صورت گرفت، عذرخواهی کردند و اعلام کردند که خود را مقید به ضوابط و مقررات جامعه می‌دانیم.»

سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد که «این یک دستاورد ارزشمند برای اجرای عملی امر به معروف توسط شهروندان در پرتو حمایت متولیان بود.»

اشاره رییس قوه قضاییه به توئیتی است که این کاربر اسنپ و توئ توئیتر بعد از بالا گرفتن جنجال‌ها بر سر این خبر نوشت. او در توئیت مذکور تاکید کرد که  از راننده اسنپ، مجموعه اسنپ و تمام کسانی که خاطرشان به موجب جریان اخیر جریحه دار شده عذرخواهی می‌کند و  به قوانین کشور « التزام و اهتمام دارد.»

این در حالی بود که پیش از این این مسافر در توئیتر خود تاکید کرده بود که به دلیل آنکه راننده او را قبل از مقصد و در اتوبان پیاده کرده از او شکایت خواهد کرد و به دنبال آن اطلاعات راننده اسنپ را در صفحه خود منتشر کرد.

اسنپ نیز در یک پیام توئتیری اعلام کرد که حق شکایت از این مسافر را برای خود محفوظ می‌داند.

به دنبال این اتفاق موجی از حمله‌ها از سوی موافقان عمل راننده اسنپ به این زن آغاز شد. برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی مدعی‌شده‌اند این زن به پلیس امنیت فراخوانده‌شده و به دادسرا معرفی شده و با سپردن تعهد و قرار التزام‌به‌حضور در دادسرا، آزاد شده است.

به دنبال این اتفاقات موجی از تحریم اسنپ در فضای مجازی به راه افتاده است و بر اساس اخبار تایید نشده امروز ژوبین علاقبند، مدیر عامل اسنپ هم در مراسم تقدیر از این راننده حاضر نشد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. ایشان وظیفه شرعی خود را که توسط رهبر شیعیان نظام مقدس اسلامی تعیین شده عمل کردند. با اینکار مشت محکمی هم به دهان امریکا، اسرأییل، و عربستان زده ا‌ند. جایش در بهشت است

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »