?علی ملیحی با قرار کفالت آزاد شد

زیتون– علی ملیحی با قرار کفالت آزاد شد.

علی ملیحی، روزنامه‌نگار و فعال سابق دانشجویی را صبح امروز در منزل‌اش بازداشت کردند.

به گزارش «زیتون» صبح امروز ماموران امنیتی پس از تفتیش خانه این روزنامه نگار٬ تمامی وسائل شخصی او از جمله موبایل و لپ تاپ و … را توقیف و او را بازداشت کرده‌اند.

علی ملیحی پس از بازداشت به دادسرای رسانه منتقل شده است.

در حالی که علی مجتهدزاده٬ وکیل این روزنامه نگار٬ گفته بود که او تنها احضار شده بوده٬ بر اساس اخباری که به دست «زیتون» رسیده است٬ ملیحی در خصوص «رواج ترس از جنگ» مورد بازجویی قرار گرفته است.

این روزنامه نگار توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده بود.

این اولین بازداشت این فعال دانشجویی سابق نیست.

علی ملیحی ۲۰ بهمن ماه ۱۳۸۸ در جریان بازداشت‌های گسترده فعالین سیاسی و مطبوعاتی بعد از انتخابات پرمناقشه ریاست جمهوری در ایران در منزلش بازداشت شد.
یک ماه پیش از آن مأمورین امنیتی یک بار برای بازداشت وی اقدام کرده، که موفق به دستگیری این روزنامه‌نگار نشده بودند. از جمله اتهامات وی، «اجتماع و تبانی علیه نظام، تبلیغ علیه نظام، شرکت در تجمعات غیرقانونی، نشر اکاذیب و توهین به رییس جمهور عنوان شده بود.
در مرداد ماه ۱۳۸۹   دادگاه انقلاب علی ملیحی را به چهار سال حبس تعزیری و جزای نقدی معادل یک میلیون ریال محکوم کرد. جزای نقدی وی به اتهام «توهین به رئیس جمهوری» صادر شده است.
تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »