آغاز سهمیه بندی بنزین؛ احتمالا از پنجشنبه

زیتون– براساس خبری که ساعتی پیش خبرگزاری فارس منتشر کرد٬ طرح سهمیه‌بندی بنزین احتمالاً از ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه آغاز می‌شود.

این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران همچنین نوشت که قیمت بنزین سهمیه‌ای احتمالا ۱۰۰۰ تومان در هر لیتر باقی خواهد ماند.

بر اساس این گزارش طرح سهمیه‌بندی بنزین به تصویب شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا رسیده است و هیئت دولت قصد دارد احتمالاً از روز پنج‌شنبه آن را اجرایی کند.

آبان ماه سال گذشته بود که بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، با بیان این که «تصمیم دولت، افزایش قیمت بنزین نیست» از احتمال سهمیه‌بندی این کالا خبر داده بود.

به گفته وزیر نفت، «دولت می‌خواهد برای افرادی که می‌خواهند بیشتر از سهمیه خود بنزین مصرف کنند، فکری کند».

پیش از بیژن زنگنه، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری٬ اما گفته بود که «افزایش قیمت بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست.»

سهمیه‌بندی سوخت، دونرخی شدن و احیای دوباره کارت سوخت در کشور مباحثی است که طی سال‌های گذشته در میان مقام‌های دولتی، نمایندگان مجلس و کارشناسان اقتصادی مطرح بوده‌ است.

جهش قیمت ارز در ماه‌های گذشته اختلاف قیمت سوخت در ایران و کشورهای همسایه را چنان افزایش داده که یک بار دیگر قاچاق سوخت از ایران به کشورهای مجاور، سودآور شده و قاچاق سوخت به شدت قوت گرفته است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »