روحانی: با چاقوکش مذاکره نمی‌کنیم

زیتون ـ حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جلسه امروز هیات دولت گفت:« با فرد چاقوکش و فرمول چاقوکشی مذاکره نمی‌کنیم و قبول چنین مذاکره‌ای به معنای ذلت و تسلیم است.»

Risultati immagini per ‫حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جلسه امروز هیات دولت گفت:« با فرد چاقوکش و فرمول چاقوکشی مذاکره نمی‌کنیم.»‬‎

اشاره رییس‌جمهوری ایران به دولت فعلی آمریکا و دونالد ترامپ است.

روحانی همچنین افزود: «بدون تردید قبول خواسته فرد چاقوکشی که به زور و به دروغ به دنبال مذاکره است، مطمئناً به جایی نخواهد رسید.»

او «ایستادگی و مقاومت» را تنها راه مقابله ایران با امریکا دانست.

حسن روحانی در ادامه سخنان خود تاکید کرده است:« هروقت آمریکایی‌ها به این رسیدند که محاسبه‌شان غلط بوده و اشتباه کردند و واقعا آماده شدند که مسائل را از طریق قانون حل بکنند، آن وقت ما مرد مذاکره هستیم اما امروز هیچ راهی برای ملت بزرگ ایران جز ایستادگی و مقاومت در برابر متجاوز وجود ندارد».

رئیس جمهوری ایران افزود:« آمریکایی‌ها در صحنه اقتصادی نیز به اهداف مورد نظرشان نرسیده و نخواهند رسید، البته طبیعی است که با فشارهای خود مشکلاتی برای زندگی روزمره مردم ایجاد کنند، اما ملت ایران به خوبی می‌دانند که در مقابل اقدامات غیرقانونی متجاوزین، راهی جز ایستادگی و مقاومت وجود ندارد».

امروز آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی هم در برابر توقف تمدید معافیت‌های خرید نفت از ایران موضع مشابهی گرفته و گفت: «هر قدر خودمان اراده کنیم نفت را صادر می‌کنیم.»

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه تاکید کرده که «این دشمنی بی‌جواب نخواهد ماند.»

این اظهارات در واکنش به تصمیم دو روز پیش دولت امریکا مبنی بر صادر نکردن معافیت از تحریم‌ها برای هشت خریدار اصلی نفت ایران است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »