آنهایی که خدمت کرده اند و سر پیری تغییر پیدا می کنند دنیاگرا هستند

زیتون- رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی گفت:« باید بررسی کرد چگونه کسانی که خدمت کرده اند سر پیری تغییر می کنند، یکی از عواملی که انسان را به این شکل تغییر می دهد دنیا گرایی است یعنی لذات دنیوی چشم و گوش انسان را پر می کند از همین رو چنین افرادی یا سخنان گذشته خود را فراموش و یا تکذیب می کنند.» وی اضافه کرد: «وقتی لذات دنیوی چشم و گوش انسان را پر می‌کند از همین رو چنین افرادی یا سخنان گذشته خود را فراموش و یا تکذیب می‌کنند.»

محمد تقی مصباح یزدی در دیدار با جانشینان فرماندهی انتظامی سراسر کشور با بیان این که گاهی زندگی انسانی که اقرار به آخرت دارد با زندگی یک کافر تفاوتی ندارد، اظهار داشت:« این افراد دست از لذت های دنیوی بر نمی دارند، عذر لجبازی انسان نسبت به چیزی که درباره آن علم دارد پذیرفته نمی شود.»

 مصباح یزدی در بخش پایانی سخنانش که توسط سایت رسمی او منتشر شده، خاطرنشان کرد:« از زمان خلقت حضرت آدم تا کنون هیچ زمانی همانند امروز شرایط و ابزاربرای شبهه پراکنی و تضعیف افکار مردم فراهم نبوده است، بسیاری از جوانان با ابزارهایی همانندتلفن همراه گرفتار شبهات شده و دشمن آن ها را هدف قرار می دهد.»
سخنان امروز مصباح یزدی می تواند در ادامه سخنانی باشد که اسفند سال گذشته در دفتر سعید جلیلی به زبان آورد. او در آن سخنرانی صراحتا حسن روحانی و دولت یازدهم را نوکری آمریکا متهم و به هاشمی رفسنجانی تاخته بود.
تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟ می توان گفت آیا که جامعه ی معمولاً “سیاست زده” ما،

ادامه »

در ابتدا لازم به تاکید است که در این یادداشت، به مسئله انتخابات در ایران بر پایه دوگانه نارسا و ساده‌انگارانه «حق و باطل»

ادامه »

اخیرا حدود صد نفر از فعالان فکری و سیاسی ایران با تنظیم و انتشار بیانیه ای نسبتا مفصل در باره

ادامه »