سرریز کرخه و دز به سمت اهواز

زیتون– جمال عالمی نیسی٬ فرماندار اهواز٬ خبر از آن داد که از ۴۰ کیلومتری اهواز آب از رودخانه‌های کرخه و دز به سمت اهواز سرریز کرده است.

به گفته فرماندار اهواز بیشترین آب‌ها به کانال چمران که آخرین نقطه آن در ورودی اهواز در محل پلیس راه قدیم است، وارد می‌شود و برای پیشگیری از خطرات احتمالی دستور تخلیه مناطق حاشیه این کانال صادر شده است.

او افزود: «علیرغم اینکه دستور تخلیه این مناطق صادر شده است اما دستگاه‌های اجرایی در حال احداث سیل‌بند و دفاع از مناطق هستند.»

روز گذشته خبری مبنی بر اینکه سیل به شهر اهواز هم رسید و باعث تخلیه ۵ منطقه این شهر شده٬ منتشر شده بود.

استاندار خوزستان دستور تخلیه پنج منطقه در اهواز را صادر کرد و گفت: «ساکنان منطقه کیانشهر نیز در حالت آماده‌باش قرار گیرند.»

به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی اظهار کرد: «مناطق عین دو، گلدشت، سیاحی، سادات و سلیم‌آباد اهواز باید به صورت فوری تخلیه شوند.»

در چند هفته اخیر سیل مناطق زیادی از خوزستان را فراگرفته و منجر به تخلیه تعدادی از شهرها و شمار بیشتری از روستاها شده است.

با این حال اکثریت مردم در شهرهای سیلزده، دستور تخلیه شهرها را نادیده می گیرند و در خانه های خود باقی مانده اند. همچنین کار ساخت و تقویت سیلبندها توسط مردم و نیروهای داوطلب، امدادی و نظامی ادامه دارد.

 فرماندار اهواز با اشاره به دستور تخلیه پنج منطقه شهر اهواز، گفت: محل‌های اسکان شهروندان اهوازی این مناطق از سوی جمعیت هلال احمر در اهواز مشخص شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمال عالمی‌نیسی با اشاره به صدور دستور تخلیه پنج منطقه شهر اهواز از سوی استاندار خوزستان اظهار کرد: محل‌های اسکان شهروندان اهوازی این مناطق از سوی جمعیت هلال احمر در اهواز مشخص شده‌اند

او افزود: «مدرسه نور در انتهای خیابان ۱۶ ملاشیه، پادگان شهید مسعودیان در فاصله بین میدان شهید بندر (چهار شیر) و سه راهی تپه و سالن‌های ورزشی مجمو عه ناصر خسرو در خیابان کمپلو جنوبی از محل‌هایی هستند که برای اسکان مردم اهواز پیش‌بینی شده‌اند.»

عالمی نیسی ادامه داد: «همچنین سالن‌های ورزشی خانه والیبال در خیابان امیر کبیر شمالی نبش شرف در منطقه کمپلو، سالن چند منظوره جهان پهلوان تختی نرسیده به پل هوایی امانیه، سالن شهید علی هاشمی روبه‌روی راه بند لوله‌سازی در زیباشهر و سالن ورزشی مجموعه قدس در چهار راه آبادان برای اسکان شهروندان مناطق تخلیه شده اهواز در نظر گرفته شده‌اند.»

بر اساس اعلام استاندار خوزستان، مناطق عین دو، گلدشت، سیاحی، سادات، و سلیم آباد اهواز باید به صورت فوری تخلیه شوند. همچنین ساکنان منطقه کیانشهر اهواز نیز در حالت آماده باش قرار داشته باشند.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب