وزیر رفاه احمدی‌نژاد به ۲۰ سال زندان محکوم شد

زیتون– قاضی دادگاه ویژه جرایم اقتصادی٬ مسعودی مقام٬ خبر از محکومیت هر سه متهم پرونده بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس، تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از مشاغل دولتی به طور دائم داد.

قاضی مسعودی مقام در حاشیه پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی در جمع خبرنگاران در رابطه با صدور حکم مدیران بانک سرمایه، تاکید کرد: «حکم ۳ نفر از اعضای هیئت مدیره بانک سرمایه یعنی علی بخشایش، محمدرضا توسلی و کاظمی صادر شده است.»

اسدالله مسعودی‌مقام، قاضی شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی، به خبرنگاران گفت احکام صادرشده و «امشب به مهتمان ابلاغ می‌شود.»

قاضی مسعودی‌مقام اشاره‌ای به قطعی یا قابل تجدید نظر بودن این احکام نکرد اما احکام صادرشده در «دادگاه‌های ویژه جرائم اقتصادی»، به‌جز اعدام، قطعی هستند.

سه نفری که احکام جدید درباره‌شان صادر شده شامل پرویز کاظمی، رییس سابق هیئت مدیره، علی بخشایش، مدیرعامل سابق، و محمدرضا توسلی، عضو سابق حقوقی بانک سرمایه هستند.

پرویز کاظمی که در دولت اول احمدی‌نژاد وزیر رفاه و تأمین اجتماعی بود در یکی از جلسات قبلی دادگاه واریز شدن مبلغ ۳۰ میلیون یورو به حساب همسرش را تایید کرد اما گفت که این مبلغ را «بابت مشاوره به یک شرکت کره‌ای» دریافت کرده است.

پرویز کاظمی همچنین متهم بود که «۴۶ فقره تسهیلات خارج از ضوابط و غیرمجاز» به مبلغ حدود دو و نیم میلیارد تومان به شرکت‌ها پرداخته که ۴۱ فقره از آنها «مجهول‌الوصول بوده است».

به گفته رسول قهرمان، نماینده دادستان، تخلفات بانک سرمایه «یک ابرفساد به شمار می‌رود» و «۴۰۰ متهم تا کنون شناسایی شده است».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. اینها دستچین شدگان نظام مقدس هستند ! ایشان تنها می چاپیدند وگرنه ولی امر مسلمین جهان هم تریلی تریلی دلار و طلا به خارج (جنوب لبنان و …) میفرستد یا برای ساخت حرم و هتل و بزرگراه و بیمارستان و نیروگاه و گورستان به عراق و لبنان و پرداخت مقرری دلار به عراقی ها و فلسطینی ها و جاهای دیگر میفرستد، برای حوزه های آموزش آخوند هزینه می شود، جنگل ها را بیایان میکنند و …، کسی اگر اعتراض یا انتقاد کند سرکوب میشود!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند شاه پیشین ایران، رسانه‌ای کردند. اصطلاح «وکالت» سیاسی حتی اگر واژه دوره گذار هم به

ادامه »

درآمد ظاهرا فعالیت‌های پهلوی‌طلبان حول آقای رضا پهلوی وارد مرحله تازه‌ای شده است. هرچند باور ندارم که چنین تلاش‌های توهم‌آلودی در کشوری با مختصات

ادامه »

قیامی که جرقه اصلی آن پس از مرگ مهسا امینی زده شد، با شعار زن، زندگی، آزادی، عمدتاً مبارزه برای

ادامه »