تعداد کشته شدگان کلاه سبزهای ارتش به پنج نفر رسید

زیتون- سرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران، امروز (چهارشنبه) مرگ چهار تن از کلاه سبزان ارتش در سوریه را تایید کرد. هرچند که اندکی بعد از این تایید رسمی این خبر که شایعه آن از روز قبل منتشر شده بود، خبر کشته شدن پنجمین تکاور ارتش ایران نیز منتشر شد.

E17F1B6F-D115-4862-B591-28C169E304E4_w1000_r1_s

احمدر پوردستان این خبر را در مراسم تشییع جنازه دو نفر از این کشته‌شدگان ایرانی جنگ داخلی سوریه اعلام کرده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی همچنین مدعی که این افراد در حمله چند هزار نفر از نیروهای جبهه‌النصره و تکفیری‌ها به جنوب حلب کشته شدند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش، در عین حال ادعا کرده است که این چهار نفر «قبل از شهادت توانستند تعدادی از تانک‌ها و نفربرهای گروهک تروریستی النصره را منهدم کنند و ۲۰۰ کشته از آنها بگیرند» که به گفته فرمانده نیروی زمینی «تمامی اسناد آن نیز موجود است».

 تسنیم، نام و درجه نظامی این کشته‌شدگان را سرهنگ مجتبی ذوالفقارنسب، سروان مرتضی زرهرند، ستوان دوم مجتبی یداللهی منفرد، محسن قوطاسلو و سروان حمدالله بخشنده اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، سه تن از این افراد از تکاوران تیپ ۶۵ نوهد (نیروی ویژه هوابرد ارتش مشهور به کلاه‌سبزها) و دو نفر دیگر از تکاوران تیپ ۲۵۸ پژوهنده و تیپ ۴۵ شوشتر بودند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »