نماینده آیت‌الله خامنه‌ای: دانش‌آموختگان ایرانی، خارج از کشور بهتر است به ایران بازنگردند

زیتون– ابومحمد مرتضوی، مسئول نهاد نمایندگی رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور، با اشاره به دشواری جذب دانش‌آموختگان در بازار کار، گفت: «فارغ‌التحصیلان ایرانی خارج از کشور بهتر است که به کشور بازنگردند.»

به گفته ابومحمد مرتضوی بازگشت این دانشجویان به ایران موجب سرخوردگی آنان می‌شود.

او در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا خواست تا «فارغ‌التحصیلان ایرانی خارج از کشور» در کشور مقصد راه های کمک به وطن خود را پیدا کنند»، و تاکید کرد که «از این رو مخالفتی با ماندن آنها در خارج از کشور نیست.»

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور، ادامه داد:‌ «با توجه به جایگاه دانشگاه‌های جهان، وضعیتی پولی کشور و تهیه ارز، مهاجرت دانشجویان به کشورهای آسیایی برای ادامه تحصیل کاهش داشته است.»

این مقام مسئول دانشگاهی در عین حال، از افزایش «مهاجرت نخبگان به کشورهای اروپایی و آمریکا در سال گذشته»، خبرداده است.

به گفته مرتضوی، « آمار مهاجرت دانشجویان به آمریکا به نسبت سال‌های گذشته ثابت مانده است.»

بر اساس آمارهای دستگاه‌های رسمی، بیش از ۴۰ درصد بیکاران ایران را دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها تشکیل می دهند.

در عین حال برخی گزارش‌‌ها از خروج سالانه بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار متخصص تحصیل کرده از ایران، خبر می دهند که به پدیده «فرار مغزها» معروف شده است.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یک پاسخ

  1. پیشنهاد میکنم برای اینکه دل دانش اموختگان فتنه گر ایرانی بیشتر بسوزد، از دانش آموختگان حوزه های علمیه سوریه که با هزینه مردم ایران و دستور ولی امر مسلمین جهان ساخته میشود بیاورید و به کارهای نان و آبدار بگمارید ! دانش آموختگان جامعت المصطفی العالمین همچنین ! جیش شعبی عراق و جاهای دیگر را فراموش نکنید. برادران روسی و چینی هم که حق خودشان را دارند.
    از اینهایی که بوسیله کمیته امداد امام خمینی ره در غزه و عراق و لبنان و جاهای دیگر پول مردم ایران را میگیرند را هم بیاورید. آنهایی که در مدرسه هایی که با پول ملت ایران در عراق ساخته میشوند درس میخوانند هم فراموش نشوند. گدایان اطراف حرم ها در نجف و کربلا و
    سامراه و جاهای دیگر هم مناسب هستند که در نهادهای مقام معظم رهبری و دولت و سازمان های پیدا و پنهان دیگر بکار (!) گمارده شوند. در هر حال ولی امر مسلمین جهان و پدرشان و دیگر ملایان یک زمان از همکاران اینها بودند. خانواده هایشان هم از دلارها و یوروهای مردم فتنه گر ایران محروم نباشند. بحول و قوه الهی !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب